Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

ZSHiU – najlepsze technikum w Bolesławcu

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Wioletta Kraus, uprzejmie prosi o dostarczenie do 21 września propozycji dwóch kandydatów z każdej klasy w celu wyboru nowego przewodniczącego szkoły.

Odbyła się  kolejna edycja prestiżowego zestawienia polskich szkół średnich - Raking Perspektywy 2020, w której brał udział Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.
Technika  zostały ocenione według czterech kryteriów. Należą do nich:

  • sukcesy szkoły w olimpiadach (20%),
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%),
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%)
  • oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Informacji dostarczyły protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.
Najlepiej w Bolesławcu  zaprezentowało się Technikum nr 5 (ZSHiU im. J. Kochanowskiego), zajmując 17. miejsce na Dolnym Śląsku (na 74 szkoły) i 469. w zestawieniu ogólnopolskim, co zapewniło szkole brązową tarczę.
Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z naszego osiągnięcia.
Opracowanie: Małgorzata Orzoł
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie