Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

Znamy finalistki Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

     Tradycyjnie w kwietniu odbyły się  okręgowe  eliminacje  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym  we Wrocławiu. Celem  Olimpiady  jest  rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej ponad wiadomości i umiejętności zawodowe objęte programem nauczania w szkołach rolniczych.  

     Uczniowie zmagali się w 2 blokach: produkcja zwierzęca i weterynaria. Uczennice technikum weterynaryjnego w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu zajęły wysokie miejsca w tejże Olimpiadzie. Drugie miejsce w eliminacjach w bloku produkcja zwierzęca zdobyła Klaudia Oreszczuk, uczennica klasy czwartej, natomiast 3 miejsce przypadło w bloku weterynaria uczennicy klasy trzeciej , Sarze Węglickiej. Dziewczyny zakwalifikowały się do eliminacji centralnych, które odbędą się 27 i 28 maja na SGGW w Warszawie.

      Olimpiada umożliwia młodzieży uzyskania „indeksu” szkoły wyższej na deficytowych kierunkach studiów bez postępowania kwalifikacyjnego dla laureatów i finalistów.

     Młodzież do olimpiady przygotowały: dr Katarzyna Igielska i lek.weterynarii Zuzanna Królak. Serdecznie gratulujemy

 

                                                                                         Opracowała : Małgorzata Orzoł
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie