Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

ZABURZENIA NASTROJU W OKRESIE DORASTANIA

    5 kwietnia 2023 r.  w sali 103, odbędzie się etap regionalny konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego

       Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu regionalnego zostanie podana w poźniejszym terminie. 

     15 listopada 2019r. logistycy i weterynarze z klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu psychologicznym  na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu pt. „Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania”.  Prowadzący spotkanie - psycholog mgr Michał Pozdał -  przybliżył młodzieży trudną problematykę zaburzeń emocjonalnych w okresie dorastania, co wiąże się z trudnościami młodych ludzi  w radzeniu  sobie  z  własnymi  problemami.
     Podczas spotkania uczniowie otrzymali odpowiedzi na trudne pytania: Jak odróżnić zwykłego doła od depresji? Czy ludzie, którzy grożą samobójstwem, rzeczywiście je popełniają? Na co zwracać uwagę, gdy nasi bliscy przeżywają trudne chwile? Co tak naprawdę oznacza samookaleczanie?
Uczniowie dowiedzieli się również, czym jest depresja młodzieńcza, jakie są jej symptomy oraz gdzie szukać pomocy, gdy zbyt długo utrzymujący się obniżony nastrój nie pozwala normalnie funkcjonować.
     Wyjazd na spotkanie zorganizowała Małgorzata Warwas-Rupp, szkolna pedagożka.

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie