Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Wybierz życie

...

     16 i 19 maja 2022 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami sanepidu , p. Moniką Fink i p.Kamilą Kołakowską. Prelekcje odbyły się w ramach programu realizowanego przez szkołę  “Wybierz życie. Pierwszy krok”. Jego celem jest zapoznanie młodzieży z zagrożeniem związanym z rakiem szyjki macicy. Przedstawienie informacji na temat ryzyka zakażenia wirusem HPV  ma istotny wpływ na dbanie o zdrowie ludzi w młodym wieku..Prelegentki zaznaczyły, że ważna jest profilaktyka, czyli edukacja zdrowotna , szczepienia oraz badania cytologiczne. Zagrożenie nowotworem jest duże, ,bo  w Polsce każdego dnia umiera 5 kobiet na raka szyjki macicy. Dla utrwalenia wiadomości uczniowie otrzymali ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tematu.

Spotkanie przygotowała p. pedagog - Małgorzata Warwas - Rupp
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie