Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

Wybierz życie

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

     16 i 19 maja 2022 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami sanepidu , p. Moniką Fink i p.Kamilą Kołakowską. Prelekcje odbyły się w ramach programu realizowanego przez szkołę  “Wybierz życie. Pierwszy krok”. Jego celem jest zapoznanie młodzieży z zagrożeniem związanym z rakiem szyjki macicy. Przedstawienie informacji na temat ryzyka zakażenia wirusem HPV  ma istotny wpływ na dbanie o zdrowie ludzi w młodym wieku..Prelegentki zaznaczyły, że ważna jest profilaktyka, czyli edukacja zdrowotna , szczepienia oraz badania cytologiczne. Zagrożenie nowotworem jest duże, ,bo  w Polsce każdego dnia umiera 5 kobiet na raka szyjki macicy. Dla utrwalenia wiadomości uczniowie otrzymali ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tematu.

Spotkanie przygotowała p. pedagog - Małgorzata Warwas - Rupp
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie