Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

WYBIERAJ BEZPIECZNĄ ŻYWNOŚĆ

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

WYBIERAJ BEZPIECZNĄ ŻYWNOŚĆ
 
       W ramach Kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) „Wybieraj bezpieczną żywność” od 28 października do 8 listopada 2022r.  w naszej szkole odbywały się spotkania uczniów klas technikum oraz szkoły branżowej z panią  Kamilą Kołakowską - pracownikiem Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Bolesławcu.  
     Spotkania miały na celu zapoznanie młodzieży z tematem bezpiecznej żywności oraz zwiększenie ich świadomości o zdrowym odżywianiu. Prowadząca wyjaśniła, co kryje się pod nazwą „bezpieczna żywność”, omówiła dokładnie, w jaki sposób chronić i zabezpieczać produkty żywnościowe tak, aby nam nie szkodziły. Uczniowie otrzymali wyczerpujące informacje nt.: prawidłowego przechowywania żywności, wirusów i bakterii namnażających się w produktach żywnościowych oraz substancji konserwujących i wzmacniających ich smak.

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie