Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

Uczniowie fotografii „Surrealistycznie” w galerii „Format”

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

     Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w Centrum Wiedzy, w galerii „Format”, została otwarta wystawa pod hasłem „Surrealistycznie”. To kolejne takie przedsięwzięcie młodzieży z klas  fotografii i multimediów przy Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Wyjątkowe prace uczniów powstały pod kierunkiem znanego bolesławieckiego artysty fotografika , nauczyciela  ZSHIU, pana Grzegorza Matoryna.
     Warto zaznaczyć, że surrealizm pojawia się w różnych dziedzinach  sztuki : literaturze, obrazie i filmie. Daje możliwość  wyrażania swoich pomysłów bez ograniczania się do spełnienia norm rozumu, estetyki oraz moralności, a twórca ma pełną wolność działania.
     Przygotowane prace odznaczały się niezwykłą wyobraźnią, kreatywnością i znajomością warsztatu. Mogli obejrzeć je wszyscy  bolesławianie, którzy lubią tego typu estetykę.
      Trzeba się spieszyć, bo wystawa potrwa  tylko do 3 maja.
 
                                                                                    Opracowała : Małgorzata Orzoł
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie