Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Uczennica "Handlówki" publikuje na łamach Wochenblatt.pl

...

     W ostatnim wydaniu Wochenblatt.pl ukazał się artykuł Anny Dureckiej o historii wytwórni ceramicznej Josefa Hersela na Ołdrzychowie (zachodnia część Nowogrodźca, do 1969 roku będąca osobną wsią), w którym znalazły się zdjęcia uczennicy Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, Oliwii Garczyńskiej. Redakcja tygodnika zaproponowała Oliwii także napisanie własnego artykułu, poświęconego wybranemu zagadnieniu z przedwojennej historii naszego regionu. 

-  W ramach praktyk u mojego nauczyciela, pana Majewskiego, wykonywałam zdjęcia różnych zabytków Nowogrodźca, szczególnie tych mało znanych - mówi Oliwia dla Bolec.Info - Jednym z nich był stary dom Josefa Hersela na Ołdrzychowie, którego zdjęcia i historię pokazałam na prowadzonym w naszej szkole profilu "Nasze Miejscowości Dawniej i Dziś". Natrafiła na nie redaktorka z Wochenblatt.pl, która zaproponowała zamieszczenie kilku z nich w ich gazecie. Zaproponowano mi także napisanie własnego artykułu. Chciałabym opisać zabytkowe kapliczki, których jest bardzo dużo zarówno w Nowogrodźcu, jak i w jego okolicach.

- Propozycja współpracy ze strony Wochenblatt.pl obejmuje także innych uczniów naszej szkoły - dodaje Arkadiusz Majewski, fotograf i nauczyciel w ZSHiU - Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Oliwii, zwłaszcza że musiała włożyć wiele pracy w znalezienie materiałów o historii domu, który opisywała i ta praca została doceniona. 

Zdjęcia zabytkowego domu Hersela możecie zobaczyć w najnowszym wydaniu Wochenblatt.pl oraz na stronie Nasze Miejscowości Dawniej i Dziś.(https://www.facebook.com/NaszeMiejscowosci/)

https://www.bolec.info/boleslawiec/informacje/kategoria/31782/uczennica-...

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie