Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

STOP UZALEŻNIENIOM

...

     14, 21 i 24 listopada 2022 roku uczniowie klas pierwszych brali udział w prelekcjach na temat środków psychoaktywnych: tytoniu, alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz napojów energetycznych pod nazwą „STOP uzależnieniom”.

     Celem spotkań było uświadomienie uczniom szkodliwości działania substancji psychoaktywnych na zdrowie człowieka. Prelegentka pani Kamila Kołakowska z bolesławieckiego sanepidu w interesujących formach - prezentacja multimedialna, pogadanka, krótkie filmy edukacyjne - przekazała młodzieży wiele cennych informacji  o działaniu poszczególnych środków psychoaktywnych oraz skutkach ich stosowania. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z działaniem narkogogli i alkogogli - specjalnymi narzędziami edukacyjnymi, symulującymi stan po spożyciu narkotyków i alkoholu.  Młodzież miała okazję przekonać się, że świat widziany przez „wirtualne okulary” znacznie odbiega od rzeczywistości.

     Organizatorem spotkań była pani pedagog Małgorzata Warwas-Rupp.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie