Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

PROFILAKTYKA HIV/ AIDS

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

       6 grudnia 2022 r. uczniowie wszystkich klas czwartych technikum oraz trzeciej szkoły branżowej uczestniczyli w prelekcji „Profilaktyka HIV/AIDS”. Prelegentka, pani Monika Fink z bolesławieckiego Sanepidu, przekazała młodzieży cenne informacje dotyczące ww. tematu: drogi zakażenia wirusem HIV, jak rozwija się wirus HIV w organizmie człowieka, fazy przebiegu zakażenia i rozwój choroby. Prowadząca spotkanie odpowiedziała młodym ludziom na często zadawane pytania: kiedy nie ulegniesz zakażeniu, kto powinien zrobić test w kierunku HIV oraz jak świadomie zapobiegać zakażeniu. Dzisiaj AIDS jest chorobą zakaźną, którą można leczyć i tym samym nie rezygnować z życia prywatnego i zawodowego.

      Pani Monika Fink przybyła do naszej szkoły na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Warwas-Rupp.
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie