Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

PROFILAKTYKA HIV/ AIDS

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Wioletta Kraus, uprzejmie prosi o dostarczenie do 21 września propozycji dwóch kandydatów z każdej klasy w celu wyboru nowego przewodniczącego szkoły.

       6 grudnia 2022 r. uczniowie wszystkich klas czwartych technikum oraz trzeciej szkoły branżowej uczestniczyli w prelekcji „Profilaktyka HIV/AIDS”. Prelegentka, pani Monika Fink z bolesławieckiego Sanepidu, przekazała młodzieży cenne informacje dotyczące ww. tematu: drogi zakażenia wirusem HIV, jak rozwija się wirus HIV w organizmie człowieka, fazy przebiegu zakażenia i rozwój choroby. Prowadząca spotkanie odpowiedziała młodym ludziom na często zadawane pytania: kiedy nie ulegniesz zakażeniu, kto powinien zrobić test w kierunku HIV oraz jak świadomie zapobiegać zakażeniu. Dzisiaj AIDS jest chorobą zakaźną, którą można leczyć i tym samym nie rezygnować z życia prywatnego i zawodowego.

      Pani Monika Fink przybyła do naszej szkoły na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Warwas-Rupp.
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie