Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

Konkurs "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" z wykorzystaniem aplikacji Tik-Tok

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

Dzień dobry,
bolesławieccy policjanci biorą udział w projekcie pn. "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020.

Jednym z elementów naszych działań w ramach projektu jest konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatów: jeleniogórskiego, bolesławieckiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Konkurs ma na celu głównie edukowanie społeczeństwa z zakresu przestępczości wobec osób najstarszych. Przede wszystkim chodzi o oszustwa metodą tzw. na policjanta. Taką wiedzę należy propagować, by dotrzeć do seniorów, zwłaszcza tych mieszkających samotnie, mało aktywnych, nieintegrujących się społecznie. Ważnym celem tego konkursu jest też zaangażowanie dzieci w twórcze działania na rzecz osób starszych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nagranie na swoim koncie w mediach społecznościowych 60-sekundowego Tik-Toka, filmu informującego o zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa seniorów oraz nawołującego do przestrzegania zasad w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Zachęcamy wszystkich chętnych młodych ludzi do wzięcia udziału w tej pouczającej zabawie. Do wygrania są m.in. słuchawki bezprzewodowe, głośniki, powerbanki i wiele innych. Szczegóły na naszym plakacie oraz stronie internetowej. Regulamin konkursu w załączeniu.

Mamy ogromną prośbę o rozpropagowanie tej informacji wśród uczniów Państwa szkoły.

asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska
Oficer prasowy
KPP Bolesławiec
tel. 47 873 33 31

Załączniki: 
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie