Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Konkurs "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" z wykorzystaniem aplikacji Tik-Tok

...

Dzień dobry,
bolesławieccy policjanci biorą udział w projekcie pn. "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020.

Jednym z elementów naszych działań w ramach projektu jest konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatów: jeleniogórskiego, bolesławieckiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Konkurs ma na celu głównie edukowanie społeczeństwa z zakresu przestępczości wobec osób najstarszych. Przede wszystkim chodzi o oszustwa metodą tzw. na policjanta. Taką wiedzę należy propagować, by dotrzeć do seniorów, zwłaszcza tych mieszkających samotnie, mało aktywnych, nieintegrujących się społecznie. Ważnym celem tego konkursu jest też zaangażowanie dzieci w twórcze działania na rzecz osób starszych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nagranie na swoim koncie w mediach społecznościowych 60-sekundowego Tik-Toka, filmu informującego o zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa seniorów oraz nawołującego do przestrzegania zasad w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Zachęcamy wszystkich chętnych młodych ludzi do wzięcia udziału w tej pouczającej zabawie. Do wygrania są m.in. słuchawki bezprzewodowe, głośniki, powerbanki i wiele innych. Szczegóły na naszym plakacie oraz stronie internetowej. Regulamin konkursu w załączeniu.

Mamy ogromną prośbę o rozpropagowanie tej informacji wśród uczniów Państwa szkoły.

asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska
Oficer prasowy
KPP Bolesławiec
tel. 47 873 33 31

Załączniki: 
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie