Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Konkurs leksykalno – gramatyczny „Deutschfreund”

...

Zapraszam Wszystkich do udziału w konkursie j. niemieckiego „DEUTSCHFREUND”, który odbędzie się 18 listopada 2020 r.
Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
 
Konkurs Deutschfreund powstał z myślą o uczniach m.in. szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski. Jest dedykowany również  nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
 
Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
 
Konkurs jest w postaci wielokrotnego wyboru. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone podstawą programową. Na stronie www.jersz.pl (archiwum testów) można pobrać bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych oraz zapoznać się dokładnie z regulaminem.
Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień.
 
Zgłoszenia proszę wysłać do koordynatora konkursu poprzez wiadomość w dzienniku do 16.10.2020 r. (do piątku).

Serdecznie zapraszam.
Koordynator konkursu
Ewa Łasocha
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie