Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Konkurs filmowy „Deutsch im Beruf” rozstrzygnięty!!!

...

Zakończył się I etap filmowego konkursu j. niemieckiego „Deutsch im Beruf”.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego pod kątem przyszłego zawodu oraz doskonalenie umiejętności językowych, pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności twórczych, artystycznych, organizacyjnych oraz umiejętności pracy w zespole. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu, prezentującego użycie języka niemieckiego w danym zawodzie. Ocenie podlegała poprawność językowa, ilość i sposób prezentacji informacji, oryginalność pomysłu, stopień trudności wykonania zadania.

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca przechodzą do etapu II - organizowanego przez zespół nauczycieli języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr H. Sucharskiego w Bolesławcu oraz w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu.

A oto zwycięzcy:

I miejsce:  Kornelia Bielańczuk i Emilia Kijowska z klasy 3FWg

 

II miejsce:  Carmen Kafel i Kinga Jankowska z klasy 4LW

III miejsce:  Filip Jamroz z klasy 3Lp i Amelia Psiuch z klasy 2L

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Ewa Łasocha

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie