Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Innowatorzy Branżowej Przedsiębiorczości

...

 Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego
dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości
 
Od dwóch tygodni uczniowie klas trzecich mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych realizując czterotygodniową praktykę zawodową. Dzięki platformie edukacyjnej zyskują możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej profesjonalne.
Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń
i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się już od dwóch tygodni nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami mają możliwość przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.
Wirtualny biznes – realne kompetencje
W wirtualnej rzeczywistości młodzież wciela się w rolę przedsiębiorców prowadzących Firmę Transportową, Gabinet Weterynaryjny czy Agencję Interaktywną. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.
Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje, a także praktyki zawodowe będą bardziej angażujące i praktyczne komentuje wprowadzenie symulacji na zajęcia w szkole Wiesław Stefanik- Dyrektor Szkoły.
 
 
Nauczyciel jako mentor biznesu
Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS, otrzymali: Katarzyna Krukar, Sebastian Pokładek, Robert Pomichter.
Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.
Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie