Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLICJANTEM

    5 kwietnia 2023 r.  w sali 103, odbędzie się etap regionalny konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego

       Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu regionalnego zostanie podana w poźniejszym terminie. 

     W piątek 11 marca 2022r. uczniowie klas czwartych i trzecich technikum spotkali się z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu – sierżant panią Agnieszką Skoczypiec. Zawód policjant – był tematem przewodnim prelekcji. Pani sierżant przedstawiła młodzieży różne aspekty pracy w policji: z czym wiąże się praca policjanta, jakie są możliwości rozwoju w tym zawodzie oraz najważniejsze – w jaki sposób można zostać stróżem prawa w naszym kraju oraz gdzie można kształcić się w tym zawodzie. Uczniowie dowiedzieli się również o nowej siedzibie bolesławieckiej komendy policji oraz wyposażeniu nowego obiektu w najnowocześniejszy sprzęt dla kryminalistyków i kryminologów. Poruszony został jeszcze jeden bardzo istotny temat dotyczący zagrożeń współczesnego świata związany z przemocą, a mianowicie  handel ludźmi i powiązany z tym cały mechanizm tworzenia i działania tego procederu.
     Spotkanie zorganizowała pani pedagog M. Warwas-Rupp
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie