Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

DZIEŃ ZIEMI - ZATRZYMAJMY PIĘKNO NASZEJ PLANETY

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

" Ziemia jest Twoim okrętem, nie siedzibą"
                                                                                                                                św. Augustyn
 
                   22 kwietnia - Dzień Ziemi to swoiste święto naszej planety mające swój początek w latach siedemdziesiątych XX wieku. Jest efektem oddolnych akcji studenckich w USA. Młodzi aktywiści ekologiczni poprzez marsze, protesty i inne akcje chcieli zwrócić uwagę na coraz bardziej agresywne poczynania człowieka na Ziemi. Mijają kolejne dekady, a my musimy pamiętać, że nasz świat powoli znika. Już dużo wiemy o tym, co nas czeka jeśli nic nie zrobimy dla atmosfery , hydrosfery i biosfery, a mimo to nadal jest źle. W skali globalnej decyzje zapadają na poziomie rządów, ale każdy z nas może pomóc swojej "małej ojczyźnie" . Starajmy się jak najmniej korzystać z plastiku, oszczędzajmy wodę, segregujmy odpady, kupujmy nawet te brzydkie owoce i warzywa, wybierajmy rower lub komunikację publiczną.
                Pandemia uniemożliwiła nam nasze tradycyjne działania, czyli sprzątanie Krępnicy lub innych cennych przyrodniczo miejsc. Dlatego uczniowie szkoły uwiecznili piękno naszej planety aby zaakcentować  co możemy stracić bezpowrotnie. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!!!
                                                                                                      E. Gawlik - Jakubiak
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie