Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

„Profilaktyka HIV/AIDS”

...

     29 i 30 stycznia 2023 r. uczniowie wszystkich klas czwartych technikum oraz trzeciej szkoły branżowej uczestniczyli w prelekcji „Profilaktyka HIV/AIDS”. Prelegentka, pani Kamila Kołakowska z bolesławieckiego Sanepidu, przekazała młodzieży cenne informacje dotyczące ww. tematu. W swojej wypowiedzi skupiła się na  przyczynach zakażenia wirusem HIV, rozwoju  wirusa  HIV w organizmie człowieka, fazach przebiegu zakażenia i rozwoju choroby. Omówiła historię pandemii HIV i  zwróciła uwagę na rozwój innych chorób wenerycznych .
     Prowadząca spotkanie odpowiedziała młodzieży na ważne pytania:
Co chroni przed zakażeniem?
W jakich okolicznościach można  ulec zakażeniu?
Kto powinien zrobić test w kierunku HIV? 
Jak świadomie zapobiegać zakażeniu?

Pani prelegentka zwróciła uwagę na to, że obecnie AIDS jest chorobą zakaźną, którą można leczyć i tym samym nie rezygnować z życia prywatnego i zawodowego.
     
Pani Kamila Kołakowska została zaproszona przez pedagog szkolną -  panią Małgorzatę Warwas-Rupp.
 
Opracowanie: Małgorzata Orzoł

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie