Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

„FERIE z WOT”

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

Szanowni Państwo,

w dniach 29 stycznia – 13 lutego 2022 r. 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej realizować będzie projekt „FERIE z WOT”.

Wychodząc naprzeciw uczniom z ostatnich klas, chętnym do wstąpienia w nasze szeregi, termin szkolenia podstawowego, tzw. „szesnastka”, zaplanowany został w okresie ferii zimowych. W związku z tym, zwracam się z prośbą o rozpowszechnianie informacji na temat w/w przedsięwzięcia do wśród uczniów Państwa szkoły.

Wydarzenia minionych miesięcy pokazały, jak bardzo nasza formacja jest potrzebna lokalnej społeczności. Żołnierze Obrony Terytorialnej aktywnie pomagali podczas pandemii COVID-19. Z oddaniem pracowali w szpitalach, stacjach sanitarno – epidemiologicznych, punktach szczepień. Pomagali również podczas patroli policyjnych. Jako brygada cały czas wspieramy transporty żywności oraz posiłków dla weteranów, lokalne domy dziecka, poszukiwania zaginionych oraz inne akcje pomocowe. Nasi żołnierze cyklicznie oddają krew jako honorowi dawcy krwi.  W ostatnich tygodniach pomagaliśmy podczas lokalnych podtopień na terenie Dolnego Śląska.

Zgodnie z naszym mottem : „Zawsze gotowi , zawsze blisko” chętnie wspieramy nasze lokalne społeczeństwo. Dlatego bardzo zależy nam, aby informacje o 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej trafiały do szerokiego grona odbiorców, a nasze szeregi systematycznie się powiększały. Liczymy na współpracę w tym temacie.

Do kontaktów roboczych w tym temacie wyznaczony został mjr Paweł MADEJ, nr tel. 783 675 115

 

Z wyrazami szacunku

DOWÓDCA

16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

płk Artur BARAŃSKI

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie