Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

WALCZMY Z UZALEŻNIENIAMI, BO WARTO!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Wioletta Kraus, uprzejmie prosi o dostarczenie do 21 września propozycji dwóch kandydatów z każdej klasy w celu wyboru nowego przewodniczącego szkoły.

24, 26, 27 maja oraz 2 i 9 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w prelekcjach na temat środków psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków i dopalaczy pod nazwą „STOP uzależnieniom”.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom szkodliwości działania substancji psychoaktywnych na zdrowie człowieka. Pani Kamila Kołakowska  w interesującej formie - prezentacja multimedialna, pogadanka, krótkie filmy edukacyjne - przekazała młodzieży wiele cennych informacji o tego typu środkach, przyczynach sięgania po nie, działaniu oraz skutkach ich zażywania. Opowiedziała o dopalaczach, których stosowanie jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak wiedzy o dokładnym ich składzie chemicznym, dlatego udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy w sytuacji zagrożenia życia człowieka po zażyciu takich substancji jest często nieskuteczne czy wręcz niemożliwe. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z działaniem  narkogogli i alkogogli - narzędziami edukacyjnymi  symulującymi  stan po spożyciu narkotyków i alkoholu. Młodzież miała okazję przekonać się, że świat widziany przez „wirtualne okulary” znacznie odbiega od rzeczywistości.

Prelekcje odbyły się w ramach działań profilaktycznych podejmowanych w naszej szkole, a zorganizowała je pedagog – pani Małgorzata Warwas-Rupp.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie