Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

WALCZMY Z UZALEŻNIENIAMI, BO WARTO!

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

24, 26, 27 maja oraz 2 i 9 czerwca 2022 roku uczniowie klas pierwszych i drugich brali udział w prelekcjach na temat środków psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków i dopalaczy pod nazwą „STOP uzależnieniom”.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom szkodliwości działania substancji psychoaktywnych na zdrowie człowieka. Pani Kamila Kołakowska  w interesującej formie - prezentacja multimedialna, pogadanka, krótkie filmy edukacyjne - przekazała młodzieży wiele cennych informacji o tego typu środkach, przyczynach sięgania po nie, działaniu oraz skutkach ich zażywania. Opowiedziała o dopalaczach, których stosowanie jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak wiedzy o dokładnym ich składzie chemicznym, dlatego udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy w sytuacji zagrożenia życia człowieka po zażyciu takich substancji jest często nieskuteczne czy wręcz niemożliwe. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z działaniem  narkogogli i alkogogli - narzędziami edukacyjnymi  symulującymi  stan po spożyciu narkotyków i alkoholu. Młodzież miała okazję przekonać się, że świat widziany przez „wirtualne okulary” znacznie odbiega od rzeczywistości.

Prelekcje odbyły się w ramach działań profilaktycznych podejmowanych w naszej szkole, a zorganizowała je pedagog – pani Małgorzata Warwas-Rupp.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie