Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

Szkoły na szóstkę

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

Celem projektu „Siedem Szkół na Szóstkę – poprawa jakości kształcenia
w powiecie bolesławieckim”, którego finał się zbliża jeszcze w bieżącym roku jest skuteczne wsparcie szkół ponadpodstawowych,  podniesienie poziomu kształcenia poprzez organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, szkoleń, studiów podyplomowych dla nauczycieli oraz zakup wyposażenia pracowni matematyczno – przyrodniczych. Ponadto projekt zawiera programy stypendialne dla najlepszych uczniów, zajęcia z doradztwa zawodowego, wycieczki naukowe dla uczniów i wydatki na remonty sal lekcyjnych w wybranych szkołach.
Powiatowe szkoły :  I i II liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Handlowych i Usługowych oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych wzbogaciły się o sprzęt komputerowy, pomoce dydaktyczne oraz meble. Do siedmiu szkół biorących udział w przedsięwzięciu zostały zakupione komputery, projektory, laptopy, programy multimedialne oraz inne wyposażenie wspomagające prowadzenie zajęć w pracowniach informatycznych, matematycznych oraz przyrodniczych. Łączna wartość zakupionego sprzętu to prawie 600 tysięcy zł. Dzięki projektowi wyremontowano również dwie sale lekcyjne w I LO i dwie sale w Mechaniku za ponad 110 tys. zł.
We wszystkich szkołach zaplanowano łącznie 4808 godzin zajęć wyrównawczych oraz 4997 zajęć rozwijających. W ramach projektu prowadzone są zajęcia z matematyki, chemii, fizyki, biologii, języków obcych i języka polskiego. W wybranych szkołach odbywają się również  zajęcia z doradztwa zawodowego dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli.  
- Wszystkie działania w ramach projektu jeszcze bardziej podniosły atrakcyjność oferty edukacyjnej bolesławieckich szkół i z pewnością przełożyły się na ich lepsze funkcjonowanie – potwierdzają koordynatorzy przedsięwzięcia.
W projekcie, opracowanym przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, bierze udział ponad 70 nauczycieli i niespełna 1500 uczniów. Jego wartość to prawie 2,5 mln zł.
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie