Skip to content Skip to navigation

W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

 

Konkurs filmowy „Deutsch im Beruf” rozstrzygnięty!!! Znamy zwycięzców!!!

    23 marca 2023 r. o godzinie 10:00 w sali 103, odbędzie się pierwszy etap konkursu „Od technika do logistyka” organizowanego przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego. Uczniowie zalogują się na platformę www.testportal.pl w celu rozwiązania testu.

         Link do konkursu: https://we.uni.opole.pl/konkurs-od-technika-do-logistyka/

       Lista uczniów zakwalifikowanych do pierwszego etapu: Amelia Mrozek, Piotr Bachór, Dominika Słobodzian, Emilia Szajna, Amadeusz Kujawa, Eryk Czeladka, Aleksandra Zator, Katarzyna Kopeć, Andrzej Krzemiński, Jakub Piskorowski, Mateusz Pundor, Szymon Wróbel, Jan Rataj.

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu I edycji międzyszkolnego konkursu języka niemieckiego „Deutsch im Beruf”, organizowanego przez zespół nauczycieli języka niemieckiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr H. Sucharskiego w Bolesławcu. Z nadesłanych prac międzyszkolna komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce:
Natalia Myszewska z klasy 3F ZSHiU

Małgorzata Miszko 3TŻ  ZSOiZ
Magdalena Sondaj 3TŻ ZSOiZ

II miejsce
Agata Szewczyk z klasy 1FW ZSHiU
Mateusz Smusz z klasy 1L ZSHiU

Bartosz Graczyk 2GTE ZSOiZ
Szymon Fita 2GTE ZSOiZ

III miejsce
Amelia Mrozek z klasy 2Lg ZSHiU
Andrzej Krzemiński z klasy 2Lg
ZSHiU
Aleksandra Groń 2 PBSZ
Emilia Szulik 2 PBSZ

oraz
wyróżnienie dla Dominiki Pawlak z klasy 3c ZSHiU

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów nauką języka niemieckiego pod kątem przyszłego zawodu oraz doskonalenie umiejętności językowych, pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności twórczych, artystycznych, organizacyjnych oraz umiejętności pracy w zespole. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu, prezentującego użycie języka niemieckiego w danym zawodzie. Ocenie podlegała poprawność językowa, ilość i sposób prezentacji informacji, oryginalność pomysłu, stopień trudności wykonania zadania. Wyróżnieni uczniowie otrzymają dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez wydawnictwo WSIP. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy.
Koordynator szkolnego etapu w ZSHiU
Ewa Łasocha
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie