Aby uczestniczyć w wydarzeniu trzeba się zarejestrować !!!
 
linki do rejestracji

 

     Natalia Myszewska, uczennica pierwszej klasy technikum fotografii i multimediów  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, zajęła drugie miejsce oraz otrzymała dwa wyróżnienia w 4 Dolnośląskim Konkursie Fotografii Mobilnej dla dzieci i młodzieży do 16 lat – „OBOK MNIE”.

     Celem konkursu było zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą ją rzeczywistość. W czasach cyfryzacji fotografii, dostępność i łatwość zapisu wszystkiego, co nas otacza za pomocą tabletu, smartfona, telefonu komórkowego czy innych urządzeń mobilnych, możemy zobaczyć świat z perspektywy bardzo młodego człowieka; poznać jego sposób widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości oraz tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Tematyka konkursu była dowolna.

     Zadaniem konkursu było wyłonienie spośród uczestników osób szczególnie utalentowanych w fotografowaniu za pomocą prostych, cyfrowych urządzeń i budowanie świadomości  obrazu. Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Obok Mnie” było Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Książnica Karkonoska.

<>/tbody>

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

    Marcelina Drozdek, uczennica trzeciej klasy technikum logistycznego  Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych w Bolesławcu, która jest aktualną  Wicemistrzynią  Polski U20 w chodzie sportowym na 20 km, zdobyła w miniony weekend w Toruniu na Halowych Mistrzostwach Polski U20  na 3000m w chodzie sportowym, brązowy medal. Podczas tych zawodów Marcelina ustanowiła swój nowy rekord życiowy, poprawiając wcześniejszy o 30 sekund. Nasza utalentowana uczennica trenuje pod kierunkiem pana Bartosza Rafała Grumana.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

10:30 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)

     21 I 23 stycznia 2019 roku po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wzięli udział w  warsztatach na temat środków psychoaktywnych: narkotyków, dopalaczy, alkoholu acheter cialis i nikotyny pod nazwą „STOP uzależnieniom”. Celem warsztatów było uświadomienie młodzieży szkodliwości działania substancji psychoaktywnych oraz przedstawienie sposobów zerwania z nimi. Pani Beata Mrozik z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu w bardzo interesującej formie ( prezentacja multimedialna, pogadanka, krótkie filmy edukacyjne) przekazała młodym ludziom wiele cennych informacji o tego typu środkach, przyczynach sięgania po nie, działaniu oraz skutkach zażywania.

     Sporo miejsca poświęciła dopalaczom, których stosowanie jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak wiedzy o ich dokładnym składzie chemicznym. Udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy w sytuacji zagrożenia życia człowieka po zażyciu takich substancji jest często nieskuteczne czy wręcz niemożliwe. Podczas warsztatów był również czas na ćwiczenia praktyczne.

       Uczniowie chętnie testowali narkogogle i alkogogle- narzędzia edukacyjne symulujące stan po zażyciu narkotyków i alkoholu. Młodzież miała okazję przekonać się, że świat widziany przez „wirtualne okulary” znacznie odbiega od rzeczywistości.  Odważniejsi amatorzy „niebieskiego dymka” przerazili się, widząc,  ile tlenku węgla znajduje się w wydychanym przez nich powietrzu z płuc- biorąc udział w badaniu przy użyciu smokolizera.

     Spotkanie przygotowała pani Małgorzata Warwas-Rupp pedagog szkolny.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

FOTOTECHNIK