Dnia 28.11.18. w II LO w Bolesławcu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

   Mecze trwały do 3 wygranych gier, gra do 2 wygranych setów, set do 11 pkt. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 pkt. meczowe.

 

WYNIKI  TECHNICZNE 

 

II  LO     -               ZSE        3 : 0                                       ZSHU     -              I  LO      3 : 1       

ZSOZ     -               ZSB        3 : 1                                       ZSE        -              ZSHU    0 : 3

I  LO      -               ZSOZ     0 : 3                                       ZSB        -              II  LO     3 : 1

ZSE        -               I  LO      0 : 3                                       II  LO     -              ZSOZ     0 : 3

ZSHU    -               ZSB        3 : 1                                       ZSE        -              ZSOZ     0 : 3

I  LO      -               ZSB        3 : 2                                       II  LO     -              ZSHU    0 : 3

ZSE        -               ZSB        0 : 3                                       ZSHU     -              ZSOZ     3 : 1

II  LO     -              I  LO       0 : 3

 

KLASYFIKACJA  KOŃCOWA  MISTRZOSTW

 

  1. ZESPÓŁ SZKÓŁ HANDL.  i  USŁUG.                              15    PKT.                             15 : 3
  2. 2. ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZT.  i                                8                                          13 : 4
  3. I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE                                     6                                          10 : 8
  4. ZESPŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH                                       4                                          10 : 10
  5. II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE                                   2                                           2 : 12
  6. ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH                               0                                           0 : 15.

 

Mistrzyniami Powiatu zostały : Kolasa Sylwia i Nebesna Marta (opiekunem drużyny była Markowska  Małgorzata) i w/w. zagrają w zawodach strefowych  11.02.19. w Lubaniu.

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

     Uczniowie pierwszych klas technikum weterynaryjnego i logistycznego wzięli udział w spotkaniu psychologicznym zorganizowanym przez Szkołę Wyższą Psychologii  Społecznej we Wrocławiu. Tematem była Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania,  a celem dostarczenie wiedzy niezbędnej do reagowania  w sytuacjach wskazujących na stany depresyjne.

     Coraz więcej młodych ludzi cierpi na zaburzenia nastroju. Niestety, dorośli często bagatelizują problem, tłumacząc dziwne zachowanie dziecka buntem okresu dorastania. Nastolatki, nie rozumiejąc, co się z nimi dzieje, sięgają po środki psychoaktywne czy alkohol, a skrajnych sytuacjach młodzież samo okalecza się lub podejmuje próby samobójcze. Zwróćmy uwagę na swoich przyjaciół. Nie odwracajmy się od osób  z depresją.

 

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny

     Po 123 latach zaborów nasz Ojczyzna odzyskał niepodległość. Tegoroczna rocznica była szczególna. Równo sto lat temu Polska powróciła na mapę Europy.

     9 listopada włączyliśmy się w obchody Święta Narodowego. Widowiskiem historycznym pt.: „ W służbie Orła Białego” chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, możemy cieszyć się wolnością, własnym, suwerennym państwem. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Była to odpowiedź na apel Ministra Edukacji Narodowej, włączyliśmy się w akcję „ Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

     Uczniowie występujący w przedstawieniu poprowadzili nas przez wieki naszej historii. Pokazali jakiej Polski chcieli nasi przodkowie, o jakiej śnili i za jaką ginęli, od księcia Mieszka I po lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku.

     Młode pokolenie musi pamiętać, że nasi przodkowie za wolność, która dzisiaj nas nic nie kosztuje, płacili najwyższą cenę. To widowisko było hołdem tym wszystkim, którzy polegli w imię wolnej Polski.    

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
     tekst alternatywny  tekst alternatywny  

 

  Apel przygotowała nauczycielka historii Justyna Janczewska i dr Andrzej Potaczek

 

   5 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbyło się spotkanie ze znakomitą pisarką, Iwoną Banach ( „Szczęśliwy pech”, „Lokator do wynajęcia”, „Czarci krąg”, „Maski zła” itd.), którą bez wątpienia można nazwać - Przyjacielem Szkoły.

   Spotkanie, w którym uczestniczyli miłośnicy literatury autorki, tym razem poświęcone było nauce pisania bloga i propozycji współpracy przy tworzeniu bloga bibliotecznego w ZSHiU. Pani Iwona Banach przygotowała prezentację multimedialną na ten temat, pokazała krok po kroku, jak rozpocząć przygodę  z recenzowaniem książek , zachęcała, aby książki dla młodzieży oceniała młodzież. Dała uczniom  wiele praktycznych rad i opowiedziała o swoich przygodach z blogiem. Pokazała fascynujący świat Internetu, który daje duże możliwości pozyskiwania, bezpłatnie, książek dla siebie czy  biblioteki szkolnej- tylko dzięki prowadzeniu bloga  lub udziałowi w konkursach czytelniczych, które ogłaszają różne portale internetowe.

     Spotkania z pisarką to dla uczniów czas ogromnej mobilizacji intelektualnej. Wszyscy czytają książki autorki i z niecierpliwością oczekują na możliwość osobistej rozmowy, a po spotkaniu długo dyskutują w zaciszu biblioteki szkolnej.

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Organizatorką spotkania była pani Aldona Wilas -nauczyciel bibliotekarz.

 

FOTOTECHNIK