Zestawy podręczników szkolnych 2018/2019

Technik logistyk klasa I:   
Technik logistyk klasa II:   
Technik logistyk klasa III:   
Technik logistyk klasa IV:   
Technik weterynarii klasa I:   
Technik weterynarii klasa II:   
Technik weterynarii klasa III:   
Technik weterynarii klasa IV:   
Technik fotografii i multimediów klasa I:   
Technik fotografii i multimediów klasa II:   
Technik fotografii i multimediów klasa III:   
Technik handlowiec klasa II:   
Technik handlowiec klasa III:   
Technik handlowiec klasa IV:   
Szkoła branżowa I stopnia klasa I:   

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017 / 2018

22 czerwca 2018 r.

 

GODZ. 8:00 - MSZA ŚWIĘTA w KOŚCIELE M.B.N.P. przy pl. ZAMKOWYM

GODZ. 9:30  - CZĘŚĆ OFICJALNA W SALI GIMNASTYCZNEJ SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI PO CZĘŚCI OFICJALNEJ

KLASA

SALA

1FH

10

1L

104

1LW

203

2FH

201

2LA

302

2LB

103

2W

102

3HL

304

3L

303

3W

101

1c

204

1d

301

2c

204

3c

303

3s

308

       

8 czerwca bieżącego roku  aż dwa zespoły  uczniów Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu wzięły udział w finale szóstej edycji konkursu „Mistrzowie Logistyki”, który jest organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu we współpracy  z Fundacją Kühne - Stiftung ze Szwajcarii. Michael Ziembikiewicz, Monika Świątkowska, Kacper Wolny, Krzysztof Kocjan wywalczyli trzecie miejsce.

     Warto podkreślić, że w tym roku ZSHiU był  jedyną szkołą reprezentowaną przez dwa zespoły,  a zakwalifikowanie się do finału nie było proste, należało rozwiązać skomplikowany problem logistyczny i go zaprezentować. Podczas finału uczniowie zmierzyli się z ciekawymi zadaniami logistycznymi, które wykazały ich umiejętności, wiedzę i logiczne myślenie. Dodatkową atrakcją finału konkursu były warsztaty z zakresu innowacyjnych rozwiązań w logistyce
i  budowania zespołu w przedsiębiorstwie, w których uczniowie wzięli udział.

      Drużyny przygotowane zostały przez Annę Idkowiak – nauczycielkę przedmiotów zawodowych.

Gratulujemy

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
tekst alternatywny  tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

    4 i 6 czerwca 2018 roku po raz kolejny pierwszoklasiści wzięli udział w prelekcjach na temat środków psychoaktywnych: narkotyków, dopalaczy i alkoholu pod nazwą „STOP uzależnieniom”. Celem jest uświadomienie uczniom szkodliwości działania substancji psychoaktywnych oraz sposoby zerwania z uzależnieniami. Pani Beata Mrozik z Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu  w interesującej formie (prezentacja multimedialna, pogadanka, krótkie filmy edukacyjne) przekazała młodzieży wiele cennych informacji o tego typu środkach, przyczynach sięgania po nie, działaniu oraz skutkach zażywania. Sporo miejsca poświęciła dopalaczom, których stosowanie jest szczególnie niebezpieczne z uwagi na brak wiedzy o ich dokładnym składzie chemicznym.           

    Udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy w sytuacji zagrożenia życia człowieka po zażyciu takich substancji jest często nieskuteczne czy wręcz niemożliwe. Podczas spotkania był również czas na ćwiczenia praktyczne. Uczniowie chętnie testowali narkogogle i alkogogle- narzędzia edukacyjne symulujące stan po spożyciu narkotyków i alkoholu. Młodzież miała okazję przekonać się, że świat widziany przez „wirtualne okulary” znacznie odbiega od rzeczywistości. Prelekcje odbyły się w ramach działań profilaktycznych podejmowanych przez naszą szkołę.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK