ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

    28 maja bieżącego roku w  Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu uczniowie klasy pierwszej brali udział w szkoleniu pod hasłem „Komunikacja interpersonalna w rodzinie’’, którego celem było uświadomienie młodzieży , jak ważne jest tworzenie dobrych relacji z ludźmi. Prowadząca szkolenie psycholożka, pani Kamila Pitur , zwróciła uwagę na to, jak ważną sprawą jest wyrażanie własnego zdania, budowanie asertywności w taki sposób, aby nie naruszać godności drugiego człowieka. Otrzymali informacje ,  jak podejmować trudne tematy i w jaki sposób je rozwiązywać. Podczas zajęć Prowadząca  wykorzystała m.in.  dyskusje moderowane, metody sytuacyjne oraz metodę odgrywania ról. To bardzo ważne i wartościowe spotkanie zachęciło młodzież do świadomej pracy nad sobą  

fototechnik/foto-g-2018/20180511-dsc_0056.jpg

Podczas dnia otwartego w naszej szkole, fototechnicy z klasy II wraz z technikami fotografii i multimediów z klasy I wykonali sesję fotograficzną gimnazjalistom, zachęcali ich  również do samodzielnego wykonywania zdjęć, które na koniec otrzymali na pamiątkę.

Równocześnie z sesją fotograficzną były prowadzone warsztaty z fotografii otworkowej, na których uczestnicy wykonywali zdjęcia za pomocą puszki po kawie.

Fotorelacja z warsztatów dla gimnazjalistów , które były przeprowadzone podczas dnia otwartego w naszej szkole, okiem młodych adeptów fotografii z klasy I technik fotografii i multimediów oraz z klasy II fototechnik.

     Wyjątkową lekcję przeprowadziła 10 maja 2018 roku dr Katarzyna Igielska, nauczycielka Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, która - jako jedyna na Dolnym Śląsku - posiada międzynarodowy certyfikat „Pierwszej pomocy i prewencji weterynaryjnej psów i kotów”. Zajęcia w klasie drugiej technikum weterynarii, których tematem było „Udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych” odbyły się z wykorzystaniem fantomu psa oraz przyprowadzonych na tę okoliczność zwierząt.  Aby skutecznie nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, konieczny jest fantom, dzięki któremu można przećwiczyć sekwencje działań, które należy wykonać dla ratowania życia lub zdrowia w nagłych wypadkach . Fantom psa został specjalnie sprowadzony do ZSHiU ze Stanów Zjednoczonych, gdyż niedostępny jest na polskim rynku. Dzięki temu zakupowi poszerzyła się baza profesjonalnych urządzeń,  w które wyposażone zostało technikum weterynarii, mamy już m.in. najnowsze USG. Podczas lekcji została przeprowadzona akcja resuscytacji  krążeniowo-oddechowej, a  praktyka  na nowo zakupionym sprzęcie nauczyła młodzież  skutecznie ratować, poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych  zwierzęta. Lekcja była zapowiedzią cyklu zajęć z pierwszej pomocy, to bardzo ważne dla przyszłych techników weterynarii. Prawidłowa reanimacja, to wiedza, która pozwala  skutecznie pomóc naszym czworonogom.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK