27 maja 2019 roku Zespół Szkół Handlowych i Usługowych wsparł akcję charytatywną zorganizowaną przez Fundację  Zaczytani. org. oraz Santander Bank Polska pod hasłem „ Książkowy Dzień dziecka”. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa i wolontariatu. Zaangażowała się w tę imprezę znaczna część uczniów klas pierwszych i drugich. Zebrano dużo książek i książeczek dla dzieci i młodzieży, które zostaną przekazane dla pacjentów oddziałów dziecięcych na terenie całego kraju. To ważna akcja, ponieważ książki zasilą biblioteki szpitalne. Nasza młodzież kolejny raz udowodniła, że pomaganie potrafi oprócz satysfakcji dać ogromną radość i poczucie dobrze spełnionego zadania. Opiekunami projektu były panie:  Aldona Wilas i Małgorzata Orzoł.

Oprawę fotograficzną przygotowała Roksana Borcz - uczennica pierwszej klasy fotografii  i multimediów.

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

14:02 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)

 

Prezentujemy efekty sesji fotograficznej, która miała miejsce na Festiwalu Zawodów w dniach 17 - 18 maja w naszej szkole. Autorami zdjęć i zarazem modelami i modelkami  są zarówno uczniowie z klasy pierwszej technik fotografii i multimediów, jak i nasi wspaniali goście - uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum oraz z klasy ósmej szkoły podstawowej z powiatu bolesławieckiego i okolic, którzy uczestniczyli w tej imprezie.

      Dnia 25.05.2019 r. w Jeleniej Górze, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. Uczennice Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Podwójną mistrzynią Dolnego Śląska została Martyna Goss. W swojej koronnej konkurencji na 400 m przez płotki uzyskała znakomity wynik (63,54 s), który plasuje ją na drugiej pozycji na listach krajowych. Drugie złoto wywalczyła na dystansie 100 m przez płotki (15,41 s) poprawiając swój rekord życiowy o 0,3 s. Mistrzynią Dolnego Śląska została również Marcelina Drozdek w chodzie sportowym na 5000 m., poprawiając swój rekord życiowy. Obydwie zawodniczki będą reprezentowały nasze miasto na Mistrzostwach Polski LZS, które odbędą się 1-2 czerwca w Zamościu.

Życzymy powodzenia.

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

11:46 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)</p

     22 I 23 maja 2019 r. w  ramach realizowanego w naszej  szkole programu edukacyjno-profilaktycznego  „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK”  odbyły się prelekcje pn. „Rak szyjki macicy”. Pani Monika Fink z bolesławieckiego sanepidu przekazała pierwszoklasistom  wiele cennych informacji, które mogą uchronić kobietę przed  chorobą…  a może nawet ocalić jej życie!  Mowa była o wirusie HPV - głównym sprawcy powstawania raka szyjki macicy, o samym nowotworze – siejącym spustoszenie w szeregach  kobiet, a także o sposobach zapobiegania chorobie.

     Duże wrażenie wywarła na uczniach informacja, że Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na raka szyjki macicy w całej Europie i że codziennie 5 kobiet w naszym kraju traci życie z powodu tego nowotworu.  A tak łatwo można by zmienić  statystyki! Wystarczy zaszczepić się w młodym wieku, a w dorosłym życiu regularnie poddawać badaniom cytologicznym.  O tym już wiedzą nasze uczennice i miejmy nadzieję, że ich dobre praktyki przyczynią się do obniżenia niekorzystnych dla naszego kraju statystyk.

Spotkania  z panią Moniką Fink z Wydziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu zorganizowała pedagog szkolny Małgorzata Warwas-Rupp

   W maju 2019 roku kolejny raz Zespół Szkół Handlowych i Usługowych zaprosił uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum na dni otwarte pod hasłem Festiwal Zawodów.  Oferta  edukacyjna szkoły została przedstawiona w formie warsztatów   i gier zawodowych. Każdy uczeń mógł w praktyce sprawdzić, jak to jest być technikiem weterynarii, logistyki czy  fotografii i multimediów. Formuła spotkania bardzo przypadła do gustu zaproszonej młodzieży, która licznie przybyła do naszej szkoły. W ciągu dwóch dni odwiedziło naszą placówkę ok.400 uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych szkół podstawowych z miasta i gminy Bolesławiec. Wydarzenie filmowała Telewizja Azart-Sat, a materiał z niego znajduje się na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia.

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

8:35 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)

 

FOTOTECHNIK