Od 1 października w bibliotece szkolnej uczniowie i nauczyciele mogą korzystać  z zakupionych przez Dyrektora,  czterech nowych laptopów. Można uczyć się, oglądać filmy, realizować różne projekty, a także spędzać wolny czas przed i po lekcjach. Serdecznie zapraszam :)

 

Dnia 28 września  2018 r., odbyły się wybory na nowego przewodniczącego i  opiekuna samorządu uczniowskiego. Nową przewodniczącą została Magdalena Liana z klasy 1 LW, opiekunem p. Dariusz Rataj.

     20 września bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych uczestniczyli w dwóch wiodących imprezach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, II Dyktandzie Wrocławskim przeprowadzonym przez utytułowanego profesora Jana Miodka oraz wykładzie na wydziale germanistyki na temat „ Grzeczności i niegrzeczności w kontaktach międzyludzkich”, którego prelegentką była dr hab. Joanna Szczęk.

     Celem wyjazdu stało się upowszechnianie wiedzy wśród młodych ludzi. Takie przedsięwzięcie ma przekonywać , że wiedza wiąże się z procesem cywilizacyjnym, dzięki niej utrwalane jest miejsce człowieka w świecie. Poza tym, Festiwal był pretekstem do poznawania inicjatyw edukacyjnych w regionie. Młodzież naszej szkoły już kilkakrotnie brała udział w tym ważnym dla Dolnego Śląska wydarzeniu.

     Organizatorką tegorocznego wyjazd była nauczycielka języka niemieckiego - Katarzyna Krukar, a opiekunem, Małgorzata Orzoł – nauczycielka języka polskiego.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny

W dniu 17 września br. czniowie klasy trzeciej fototechnik oraz klasy drugiej technik fotografii i multimediów brali udział w plenerze fotograficznym zorganizowanym przez nauczycieli zawodu Ewę Cierniak oraz Grzegorza Matoryna znanego bolesławieckiego fotografika.

Wspaniała pogoda oraz  sceneria parku zamkowego w Kliczkowie zaowocowały wspaniałymi fotografiami.

Olimpiada Logistyczna od lat jest nie tylko wspaniałą wizytówką naszej szkoły, ale również skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród uczniów z całej Polski. W tym roku w konkursie bierze udział 8,5 tysiąca uczniów. To właśnie z tego powodu zarówno MEN, jak i ORE, co roku chętnie udzielają nam swojego patronatu.
 
Rozpoczeła się kolejna, XI edycja OOL. Wyższa Szkoła Logistyki serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się z podstawowymi informacjami związanymi z nadchodzącą Olimpiadą.
 
Ważne daty:
Etap I – 04.10.2018 etap szkolny godz. 11.00 sala gimnastyczna
Etap II – 07.12.2018
Etap III – 01.03.2019
Gala – 12.04.2019
Zgłoszenia do udziału w XI edycji OOL przyjmowane były od 1 września 2018 w nieprzekraczalnym terminie do 21.09.2018.
 
Warto pamiętać również o nagrodach wśród, których znajdują się darmowe studia I i II stopnia na WSL, zwolnienie z egzaminu zawodowego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
 
Dziekujemy za zgłoszenie  się do udziału w XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
 
 Zalogowanych uczniów ZSHiu w tym roku szkolnym 2018/2019 to 78 osób, gratulacje dla wszystkich i życzę udanej rywalizacji !
 
 
Wszelkich potrzebnych informacji udziela nauczyciel logistyki - Renata Paszko

 

FOTOTECHNIK