W dniu 17 września br. czniowie klasy trzeciej fototechnik oraz klasy drugiej technik fotografii i multimediów brali udział w plenerze fotograficznym zorganizowanym przez nauczycieli zawodu Ewę Cierniak oraz Grzegorza Matoryna znanego bolesławieckiego fotografika.

Wspaniała pogoda oraz  sceneria parku zamkowego w Kliczkowie zaowocowały wspaniałymi fotografiami.

7 czerwca 2018r. zespół uczniów fototechnikum w Zespole Szkół Handlowych I Usługowych w Bolesławcu wziął udział w konkursie propagującym zachowania ekologiczne oraz popularyzującym wiedzę w zakresie czystości powietrza i jego wpływu na środowisko. Konkurs zorganizował Zarząd Powiatu Bolesławieckiego wraz z Zakładem Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.  III miejsce wywalczyły: Karolina Gniado, Paulina Czajka i  Karolina Kolanowska. To one nakręciły i wyemitowały film, którego tematem było dbanie o naszą planetę. Projektem kierował nauczyciel przedmiotów zawodowych – Grzegorz Matoryn. Gratulujemy!

28 maja bieżącego roku uczniowie klasy I technikum fotografii i multimediów oraz klasy ll fototechnikum pod opieką nauczycieli: Ewy Cierniak i Grzegorza Matoryna uczestniczyli w plenerze fotograficznym, który - tym razem -  odbył się w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu.

Piękne plenery, naturalne otoczenie oraz dzienne światło przyczyniło się do bardzo udanych fotografii. Młodzież wykorzystała okazję do wykonania portretów w niezwykle atrakcyjniej scenerii.

fototechnik/foto-g-2018/20180511-dsc_0056.jpg

Podczas dnia otwartego w naszej szkole, fototechnicy z klasy II wraz z technikami fotografii i multimediów z klasy I wykonali sesję fotograficzną gimnazjalistom, zachęcali ich  również do samodzielnego wykonywania zdjęć, które na koniec otrzymali na pamiątkę.

Równocześnie z sesją fotograficzną były prowadzone warsztaty z fotografii otworkowej, na których uczestnicy wykonywali zdjęcia za pomocą puszki po kawie.

Fotorelacja z warsztatów dla gimnazjalistów , które były przeprowadzone podczas dnia otwartego w naszej szkole, okiem młodych adeptów fotografii z klasy I technik fotografii i multimediów oraz z klasy II fototechnik.

 

FOTOTECHNIK