W piątek, 21 grudnia, w ostatnim przedświątecznym dniu nauki społeczność Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu spotkała się w szkolnej auli, aby na nowo przeżyć tajemnicę betlejemskiej nocy. Nocy cudów, która odmieniła losy całego świata.

     W programie uroczystości nie zabrakło jasełek, śpiewania kolęd, składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Szkolni kolędnicy zaprezentowali program słowno-muzyczny, w którym zwrócili uwagę, na to, że dwa tysiące lat temu dla Świętej Rodziny z Nazaretu nie było miejsca w żadnej gospodzie, zabrakło ludzi, którzy otworzyliby przed mającym się narodzić Dzieciątkiem swoje serca. Ku naszej wielkiej radości Święta Rodzina: Józef, Maryja i nowonarodzony Jezus, wędrując po świecie - właśnie w dzień jasełek - zapukali do naszych drzwi i - nie można się temu dziwić - znaleźli tutaj ludzi dobrej woli, ludzi o wielkich sercach, którzy ich przyjęli, zaprosili do siebie, pozwolili odpocząć i ogrzać się. Przedstawiciele zawodów, których uczymy się ZSHiU: fotografowie, weterynarze, handlowcy i logistycy złożyli życzenia dostojnym gościom, zapewnili o sympatii i życzliwości. Miejmy nadzieję,  że niezwykła atmosfera, którą stworzyli, zostanie z nimi na długo.

     Autorem scenariusza jasełek był ks. Piotr Kruczyk, a przygotowaniem uroczystości wraz z Księdzem zajął się  katecheta – pan. Bogdan Biernat.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

FOTOTECHNIK