Uczniowie pierwszych klas technikum weterynaryjnego i logistycznego wzięli udział w spotkaniu psychologicznym zorganizowanym przez Szkołę Wyższą Psychologii  Społecznej we Wrocławiu. Tematem była Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania,  a celem dostarczenie wiedzy niezbędnej do reagowania  w sytuacjach wskazujących na stany depresyjne.

     Coraz więcej młodych ludzi cierpi na zaburzenia nastroju. Niestety, dorośli często bagatelizują problem, tłumacząc dziwne zachowanie dziecka buntem okresu dorastania. Nastolatki, nie rozumiejąc, co się z nimi dzieje, sięgają po środki psychoaktywne czy alkohol, a skrajnych sytuacjach młodzież samo okalecza się lub podejmuje próby samobójcze. Zwróćmy uwagę na swoich przyjaciół. Nie odwracajmy się od osób  z depresją.

 

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK