5 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbyło się spotkanie ze znakomitą pisarką, Iwoną Banach ( „Szczęśliwy pech”, „Lokator do wynajęcia”, „Czarci krąg”, „Maski zła” itd.), którą bez wątpienia można nazwać - Przyjacielem Szkoły.

   Spotkanie, w którym uczestniczyli miłośnicy literatury autorki, tym razem poświęcone było nauce pisania bloga i propozycji współpracy przy tworzeniu bloga bibliotecznego w ZSHiU. Pani Iwona Banach przygotowała prezentację multimedialną na ten temat, pokazała krok po kroku, jak rozpocząć przygodę  z recenzowaniem książek , zachęcała, aby książki dla młodzieży oceniała młodzież. Dała uczniom  wiele praktycznych rad i opowiedziała o swoich przygodach z blogiem. Pokazała fascynujący świat Internetu, który daje duże możliwości pozyskiwania, bezpłatnie, książek dla siebie czy  biblioteki szkolnej- tylko dzięki prowadzeniu bloga  lub udziałowi w konkursach czytelniczych, które ogłaszają różne portale internetowe.

     Spotkania z pisarką to dla uczniów czas ogromnej mobilizacji intelektualnej. Wszyscy czytają książki autorki i z niecierpliwością oczekują na możliwość osobistej rozmowy, a po spotkaniu długo dyskutują w zaciszu biblioteki szkolnej.

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Organizatorką spotkania była pani Aldona Wilas -nauczyciel bibliotekarz.

 

FOTOTECHNIK