Filip Dziuba, uczeń trzeciej klasy technikum weterynaryjnego Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, ponownie –w 2018 roku – został mistrzem Dolnego Śląska we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w kategorii Juniorów.

     Zawody odbyły się 15-16 września 2018 roku w Strzegomiu. Warto zaznaczyć, że Filip jest doświadczonym jeźdźcem i sam profesjonalnie przygotowuje konia do konkursu. Mistrzostwo zdobył  na klaczy Safari, która ma sześć lat, a Filip trenuje ją od roku. Występ tego zespołu był imponujący. Filip prowadził już po pierwszej próbie ujeżdżenia, czym zachwycił sędziów  i publiczność. Czysty parkur i bezbłędnie pokonana próba terenowa dała mu zwycięstwo w Mistrzostwach oraz wysokie trzecie miejsce w klasie CNCP, w ramach którego odbył się Konkurs WKKW.

Gratulacje!

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Materiał - Telewizja Bolesławiec

 

FOTOTECHNIK