20 lutego 2018roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu Samorząd Uczniowski przygotował apel związany z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie samodzielnie przygotowali , godzinę z najpiękniejszymi strofami poezji polskiej. Do recytacji wybrali te teksty, które towarzyszyły Polakom w trudnych czasach niewoli i które tę niewolę pozwalały przetrwać. Wśród przywołanych wierszy znalazły się utwory autorstwa poetów romantycznych i młodopolskich. Młodzież przyjęła apel entuzjastycznie. Gratulujemy przedstawicielom samorządu pomysłowości i inwencji.

     Oprawa fotograficzna apelu– Karolina Stempak z klasy drugiej fototechnikum,  muzyczna – Wiktoria Wrzeszcz z klasy trzeciej technikum logistycznego.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

   

 

22 i 23 lutego 2018 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu w ramach współpracy z Akademią Umiejętności Eurocash w zakresie kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego w branży handlowej odbędzie  się cykl warsztatów dla uczniów technikum handlowego i sprzedawców. Pierwsze warsztaty pod nazwą „Pracownik sklepu spożywczego” odbędą się 22.02.2018 r. dla uczniów drugiej i trzeciej klasy technikum handlowego, natomiast 23.02.2018 r. –dla uczniów w zawodzie sprzedawca.

     Następne warsztaty  02.03.2018 r. odbędą się pod nazwą „Obsługa klienta” dla młodzieży, uczącej się w zawodzie sprzedawca, a 22.03.2018 r. dla drugiej i trzeciej klasy technikum handlowego.

14 lutego 2018 roku klasy pierwsze technikum logistycznego, handlowego oraz fototechnikum Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu wzięli udział w warsztatach :Trening kreatywności, Bezpieczeństwo w Internecie, Profofilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania, zorganizowanych przez Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.

 Trening kreatywności  ma na celu pobudzanie i rozwijanie zdolności generowania nowych i wartościowych pomysłów, rozwiązywania problemów, a przy tym stanowi doskonałą okazję do poznania siebie i możliwości swojego umysłu. Nasi uczniowie mieli możliwość poznać płynność, giętkość i oryginalność myślenia, biorąc udział w szeregu specjalnie dobranych ćwiczeń i zadań zarówno indywidualnych jak i grupowych.

Równie ważne okazały się warsztaty pt. Bezpieczeństwo w Internecie, które uświadomiły uczestnikom, jakie rezultaty może przynieść umieszczanie zdjęć na portalach społecznościowych oraz nauczenie młodych ludzi sposobów zapobiegania negatywnym skutkom braku internetowej prywatności.

Na zakończenie młodzież wysłuchała wykładu pana Michała Pozdała, psychoterapeuty seksuologa, który przygotował wystąpienie na temat: Profilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania. Uświadomił uczniom, że pierwsze związki zostają w pamięci na całe życie, tworząc swoistą matrycę doświadczeń, która rzutuje na całe ich życie. Jak zawsze Uniwersytet SWPS we Wrocławiu spełnił oczekiwania młodzieży i ich opiekunów: Małgorzaty Warwas-Rupp i Sylwii Rzatkiewy.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  
Pliki do pobrania
Zgłoszenie:
Komunikat organizacyjny, program minutowy:   
Regulamin streetballa 2018:   

   15 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu rozpoczął się cykl szkoleń i zajęć praktycznych dla uczniów szkół podstawowych z  zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest kształcenie umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym w rożnych wypadkach oraz podnoszenie świadomości, że od tej wiedzy często zależy ludzkie życie. W pierwszym szkoleniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr3 w Bolesławcu. Pod kierunkiem pani Renaty Świecy, nauczycielki edukacji dla bezpieczeństwa, dowiedzieli się o najważniejszych działaniach, jakie musi  podjąć człowiek, chcąc ratować życie poszkodowanemu.

   Projekt „Uczymy się bezpiecznie żyć” ma charakter cykliczny, a  ZSHiU zaprasza wszystkich chętnych na kolejne zajęcia. Terminy szkoleń  do uzgodnienia z organizatorką.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK