ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

"TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE, JAKIE ICH MŁODZIEŻY CHOWANIE"
                                                                                                                                                                              JAN ZAMOJSKI
 
      17 listopada 2017 roku w II LO w Bolesławcu odbył się Konkurs Wiedzy o Parlamencie RP. Został zorganizowany przez Kancelarię Sejmu RP, posłankę na Sejm Panią Z. Czernow pod patronatem Marszałka Sejmu RP, pana Marka Kuchcińskiego. W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu bolesławieckiego. Młodzież przystępująca do tych intelektualnych zmagań musiała się wykazać wiedzą na temat historii polskiego parlamentaryzmu, jego współczesnej roli, znaczenia i funkcjonowania Senatu i Sejmu.
     Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych. Trójka z nich zdobyła punktowane miejsca. Martyna Orłowska zajęła trzecie miejsce i zdobyła nagrodę Marszałka Sejmu.  Radosław Lisiecki zajął czwarte miejsce, a Julia Owczarek szóste . Oboje zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi  przez panią poseł Zofię Czernow.
Miejmy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu sprzyjać będzie wzrostowi świadomości społecznej, przybliżać młodzieży mechanizmy funkcjonowania państwa i prawa oraz, że już niedługo będą potrafili z niej skorzystać.

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

     X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej,  a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

     Aby przejść do kolejnego etapu, w teście trzeba było zdobyć 22 punkty. Ten magiczny próg przekroczyło 534 uczniów szkół średnich z całego kraju. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu podstaw logistyki, standardów w logistyce, zapasów i magazynowania, transportu oraz spedycji.  W teście, który uczniowie będą musieli rozwiązać podczas drugiego etapu – jak zdradza Izabela Borzuch, koordynatorka X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące dystrybucji i produkcji. Sporo pytań będzie też dotyczyło transportu oraz spedycji.

      7806 uczniów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej,  534 uczniów  zakwalifikowały się do II etapu z czego 7 uczniów z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych pod opieką Pani Renaty Paszko:

  1. Chrobot Natalia 4L
  2. Mandziuk Marta 4L
  3. Owczarek Julia 4L
  4. Borucka Kinga 4L
  5. Wilk Mateusz 4L
  6. Świątkowska Monika 3L

 

Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 1 grudnia 2017 roku a wyniki już poznamy 15.12.2017 roku

życzymy powodzenia !

Dnia 16 listopada uczniowie klasy 2W w ramach przedmiotów zawodowych odbyli wycieczkę do "Fermy Bydła Mlecznego PHR Tulce" (Poznańska Hodowla Roślin w Tulcach), gdzie mogli obejrzeć jak wygląda duża ferma mleczna. Zapoznali się z rodzajami bydła, żywieniem krów mlecznych oraz odchowem cieląt. W halach udojowych mieli możliwość obejrzenia aparatów służących do doju krów.

    Następnym przystankiem była Stadnina Koni Kobylniki zajmująca się hodowlą Stada Zachowawczego Konika Polskiego. Głównym hodowcą stada jest dr Katarzyna Igielska. Pani Kasia zapoznała uczniów ze specyfiką rasy oraz zasadami jej hodowli. Dużą atrakcją była prezentacja ogiera rozpłodowego Mod. Oba te obiekty położone są w pobliżu miejscowości Kościan.

    Ostatnim punktem wycieczki była Stadnina Koni w Pępowie. Historia tej stadniny sięga XVII wieku. Funkcje hodowcy pełni Pan Błażej Czajka, który oprowadził uczniów po stajniach oraz zabytkowej powozowni. Uwagę przykuły nie tylko piękne konie ras: SP (Polski Koń Szlachetny Półkrwi) i Wielkopolskiej, ale również niespotykane dzisiaj bryczki i powozy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób odchowywane są konie sportowe.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
  tekst alternatywny    tekst alternatywny  

Opracowała: Bianka Słabicka 2W

 

     Dnia 13 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mamy 99 rocznice tego niesamowicie ważnego święta dla Polaków. O niepodległość walczyliśmy 123 lata, dziś cieszymy się wolnością. W programie artystycznym pojawiły się takie pieśni patriotyczne jak: „Mury”, „My pierwsza brygada” oraz „Rota”. Uczniowie zaprezentowali także filmy o zabarwieniu patriotycznym. Podczas całego wydarzenia trwała patriotyczna i bardzo uroczysta atmosfera. Apel przypomniał nam tamte ciężkie czasy i skłonił do refleksji. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Na koniec apelu zostały rozdane zaświadczenia o zakwalifikowaniu się 7 uczniów do drugiego etapu olimpiady logistycznej. To świetny wynik dzięki, któremu jak co roku szkoła jest bardzo dumna z wysokich osiągnięć uczniów.


 

zredagowała: Wiktoria Krysa

 

 

FOTOTECHNIK