ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

      W dniu 8 listopada logistycy klasy 3L i 3HL  uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do  "Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych" w Trzebieniu. Po zakładzie oprowadził uczniów pracownik Pan Mariusz Duda. Uczniowie zapoznali się z historią zakładu, metodami unieszkodliwiania nieczystości oraz sposobami recyklingu segregowanych przez nich odpadów komunalnych.  

 

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

2. Konkurs wiedzy o Zbigniewie Herbercie: „Wokół Herberta” jest hołdem złożonym poecie w związku ze zbliżającą się 20 rocznicą jego śmierci oraz ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2018, Rokiem Zbigniewa Herberta

3. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

4. Celem Konkursu jest popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta i  wiedzy o poecie, rozbudzenie wrażliwości i smaku artystycznego poprzez obcowanie z jego twórczością.

5. Celem Konkursu jest popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta i  wiedzy o poecie, rozbudzenie wrażliwości i smaku artystycznego poprzez obcowanie z jego twórczością.

6. Tematem Konkursu jest życie i twórczość Zbigniewa Herberta.

7. Zasady konkursu: uczestników konkursu obowiązuje znajomość biografii i twórczości Zbigniewa Herberta.

8. Konkurs przeprowadzony będzie w formie pisemnej, odbędzie się 8 grudnia 2017 r.  o godz. 10.00 - w bibliotece szkolnej.

9. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody książkowe.

Wszelkich dodatkowych informacji o Konkursie udziela organizatorka: mgr Aldona Wilas 

Zapisy u w/w osoby do dnia 30.11.2017r.

Bibliografia zalecana:

- Joanna Siedlecka: „O Zbigniewie Herbercie”, Warszawa 1993

- Zbigniew Herbert: „Wiersze wybrane”, Kraków 2004

- Herbert Z.: „Barbarzyńca w ogrodzie”, Wrocław 1995;

- Herbert Z.: „Dramaty”, Wrocław 1997;

- Herbert Z.: ”Elegia na odejście”, Wrocław 1997;

- Herbert Z.: „Epilog burzy”, Wrocław 1998;

- Herbert Z.: „Hermes, pies i gwiazda”, Wrocław 1997;

- Herbert Z.: „Labirynt nad morzem”, Warszawa 2000;

- Herbert Z.: „Martwa natura z wędzidłem”, Wrocław 1993;

- Herbert Z.: „Napis”, Wrocław 19

   Już od pięciu lat nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Strefa Młodzieży";realizowanym na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Comiesięczne spotkania psychologiczne na wyższej uczelni z psychologiem mgr Michałem Pozdałem, poruszające problemy dorastającej młodzieży, są doskonałą okazją do doskonalenia kompetencji emocjonalnych i społecznych naszych uczniów. Profilaktyka zaburzeń nastroju w okresie dorastania; to tematyka pierwszego w tym roku szkolnym takiego spotkania, które odbyło się  w czwartek 19 października. Jego uczestnicy -  uczniowie klas technikum  1FH oraz  1LW  otrzymali odpowiedzi na następujące pytania: Jak odróżnić zwykłego doła od depresji? Czy ludzie, którzy grożą samobójstwem, rzeczywiście je popełniają? Na co  zwrócić uwagę, gdy nasi bliscy przeżywają trudne chwile? Co tak naprawdę oznacza 
samookaleczanie się?
   Ponadto młodzież dowiedziała się, czym jest depresja młodzieńcza, jakie są jej symptomy oraz gdzie szukać pomocy w przypadku podejrzenia wystąpienia u siebie  zaburzeń nastroju.


 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Młody innowator"

 

 


 

Pliki do pobrania:

Regulamin:  > 

Formularz zgłoszeniowy: > 

     W miniony weekend Filip Dziuba- uczeń klasy 2W zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), rozgrywanych w Strzegomiu. Jest to niezwykle trudna konkurencja, składająca się z 3 dyscyplin: ujeżdżenia, skoków i krosu.  Konkursy rozgrywane są przez trzy dni, w różnych kategoriach wiekowych i różnych klasach.  Filip i jego klacz Cormintta wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii juniorów,  rozgrywanej w ramach klasy P. Jeździectwo jest  sportem wymagającym dużego poświęcenia czasu, na co dzień uczeń otrzymuje wsparcie od wychowawczyni dr. Katarzyny Igielskiej oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych dr. Andrzeja Potaczka.  Dodatkowo koledzy i koleżanki z klasy trzymają kciuki za każdy start. Z pewnością, uczeń nie mógł wymarzyć sobie lepszego zakończenia sezonu WKKW. 

Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów!


 tekst alternatywny tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK