ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

 

 W dniach 1 – 3 czerwiec 2017r. odbyła się czterdziesta pierwsza edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach (woj. Lubelskie). W 11 blokach tematycznych tematycznych wystartowało 238 uczniów przybyłych z całej Polski. Poszczególne zadania teoretyczne i praktyczne oceniali pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W finale centralnym Naszą szkołę w bloku produkcja zwierzęca reprezentował Krystian Marszałek, uczeń klasy III technikum weterynaryjnego.  Uzyskał on tytuł finalisty,  co daje mu uprawnienia wstępu bez egzaminu na wskazane uczelnie wyższe oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Celem konkursu wiedzy jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań poszczególnymi blokami oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej i żywieniowej, a także umożliwienie najlepszym kontynuowania nauki na wyższej uczelni.

 

 Za przygotowanie merytoryczne do Olimpiady była odpowiedzialna nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani dr inż. Katarzyna Igielska

Prezentujemy sesję foto dla gimnazjalistów, która powstała podczas Festiwalu Nauki  w naszej szkole.
Sesję przygotowali uczniowie z klasy pierwszej fototechnik, wykonali samodzielnie rekwizyty i udekorowali nasze studio fotograficzne. Zachęcali naszych gości, uczniów z 3 klasy gimnazjum do próby swoich sił po jednej jak i po drugiej stronie aparatu. Na koniec otrzymali wydrukowane  zdjęcia.

 

FOTOTECHNIK