ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

   

Joanna Marcinkowska w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej! 

   61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazła się Joanna Marcinkowska z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. W walce o finał pokonała blisko 8 tys. osób.

   W IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej wystartowało w tym roku aż 7806 uczestników. Po I turze zostało już tylko 712 osób. Z tej grupy w etapie okręgowym wyłoniono 61 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wykazali się największą wiedzą. Znalazła się wśród nich Joanna Marcinkowska z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Uczennica III klasy technikum w II etapie zdobyła 32 punkty i osiągnęła jeden z najlepszych wyników w skali kraju.

   W tym roku w II etapie próg kwalifikacyjny gwarantujący awans do finału wynosił 24 punkty na 48 możliwych do zdobycia. Poziom trudności podnosiła forma sprawdzenia wiedzy, czyli test wielokrotnego wyboru. Młodym logistykom najwięcej trudności sprawiło pytanie nr 8, dotyczące skrótów w systemach informatycznych. Najłatwiejsze pytanie sprawdzało natomiast wiedzę z zakresu kodów kreskowych – poprawnie odpowiedziało na nie aż 69% olimpijczyków.

   Teraz IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna wkracza w decydującą fazę – uczniowie rozpoczęli przygotowania do wielkiego finału, który odbędzie się 3 marca w Poznaniu. 61 uczestników będzie walczyć o miano najlepszego młodego logistyka w kraju. Nazwisko zwycięzcy poznamy 31 marca, podczas uroczystej gali wręczenia nagród. W obecności przedstawicieli najważniejszych przedsiębiorstw z branży TSL, nauczycieli, wykładowców WSL, rodziców oraz dziennikarzy dowiemy się kto najlepiej rozwiązał zadania problemowe, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale również umiejętność jej wykorzystania w codziennych, zawodowych wyzwaniach. Pula nagród to m.in. bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, wartościowe nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz staże w branżowych przedsiębiorstwach.

   Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku. Od tego czasu systematycznie wzrasta liczba uczestników i startujących szkół. W edycji 2016/2017 swoich sił próbowało 7806 osób, repezentujących 316 placówek edukacyjnych. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Działania związane z edukacją i promowaniem młodych talentów wspierają również wiodące przedsiębiorstwa z branży TSL. Sponsorami złotymi Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są firmy: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Sponsorzy srebrni to: PKN EPAL, DHL Parcel, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.

   Patroni medialni IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to: Głos Wielkopolski, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.

 

 W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w terminie 31.12.2014-30.12.2016 r. realizowany był projekt - finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w 94,29% oraz ze środków krajowych w 5,71%- dla uczniów Technikum Logiostycznego. 60 uczniów TL zostało przeszkolonych w zakresie zaopatrzenia i dystrybucji w logistyce zarządzania przedsiębiorstwem.

 

      Nasi uczniowie w 30 - osobowych grupach przebywali na miesięcznych stażach zagranicznych. Grupa pierwsza (uczniowie obecnej klasy 4LA, 4LB) wyjechała do Lipska w terminie 14.02.2016-12.03.2016, grupa druga (uczniowie obecnej klasy 2L, 3L, 4LB) przebywali na praktykach w Lipsku od 03.04.2016-30.04.2016r. Uczniowie odbywali praktyki w następujących zakładach:

  1. DMR Rusexpress GmbH International Medien Service-firma magazynowo wysyłkowa

  2. Städtische Altenpflegeheime Leipzig ( SAH)-firma magazynowo -żywieniowa

  3. Kommunaler Eigenbetrieb Leipzig - firma magazynowo -servisowa

  4. Poniatowski UG-Polska Bar i Restauracja - firma magazynowo -żywieniowa

  5. MH Müller Handels GmbH - firma magazynowo -wysyłkowa

  6. Pakendorf Konkurs-Verwertung- firma magazynowo- wysyłkowa

     W trakcie pobytu w Lipsku uczestnicy nie tylko kształcili się zawodowo, ale również obejrzeli ekspozycję Targów Lipskich, Targi Informacyjne dla Młodzieży nt. szkolnictwa zawodowego oraz wystawę „Dom, Ogrόd, Czas wolny”. Uczestniczyli w imprezach interkulturowych: spotkania, mecze, koncerty w tym w Filharmonii Gewanhaus. Zwiedzili muzeum monumentalnego Pomnika Bitwy Narodów 1813 r, Muzeum Etnograficzne Grassi-Museum, Muzeum Kultury Kawowej, Muzeum Sztuk Pięknych. Zrealizowali interaktywne zajęcia w Muzeum Najnowszej Historii Niemiec i Europy (Zeitgeschichtliches Forum). Poznawali miasto w czasie gry terenowej w grupach z harcmistrzem Rafałem Ryszką. W ramach zajęć kulturowych poznali zabytki i wspólne wątki polsko – saksońskiej historii, kulturę Saksończyków.

     Uczestnicy projektu podnieśli kwalifikacje zawodowe i językowe, które udokumentowane zostały stosownym certyfikatem, co pomoże młodzieży w dalszej kontynuacji nauki zawodu. Nabyte praktyczne umiejętności potwierdzone zostały certyfikatem partnera niemieckiego oraz Europass Mobility.

 

         Okres adwentowy to niezwykły czas wypełniony magią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu 6 grudnia był wyjątkowo obchodzony w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przygotował Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym zostały zaprezentowane wieńce adwentowe oraz kartki świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

         Uczniowie naszej szkoły przeprowadzili również akcję charytatywną na rzecz "Schroniska w Przylasku". Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciasta na jarmarku w całości zostały przekazane na rzecz potrzebujących zwierząt.

          Cała akcja zakończyła się przybyciem niezwykłego gościa jakim jest Święty Mikołaj. Wydarzeniom z tego dnia towarzyszyła także świąteczna muzyka, o którą zadbali uczniowie klasy 2HL.

 

Katarzyna Krukar

       W ramach organizowanego przez SWPS we Wrocławiu ,,Dnia z psychologią" uczniowie klas pierwszych Technikum Weterynaryjnego i Logistycznego uczestniczyli w warsztatach interaktywnych pod hasłem "Stres- wróg czy sprzymierzeniec "oraz w spotkaniu psychologicznym na temat "Profilaktyka zaburzeń lękowych w okresie dorastania".

       W czasie warsztatów zaprezentowano ćwiczenia relaksacyjne, dzięki którym można oswoić stres, aby stał się nie wrogiem a sprzymierzeńcem. Ponadto uczestnicy  dowiedzieli się, jakie są różnice między zwykłym lękiem a zaburzeniami lękowymi ,a przede wszystkim ,gdzie szukać pomocy ,gdy nasze agresywne zachowania zaczną niszczyć relacje z otoczeniem.

 

Opiekunami uczniów były  Małgorzata Warwas- Rupp, Katarzyna Igielska oraz Joanna Krzyżostaniak.

          9 grudnia 2016 roku, po raz czwarty, w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbył się, przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Cele, jakie postawiła sobie wieloletnia organizatorka, pani Małgorzata Orzoł to - przede wszystkim-  upowszechnienie wiedzy antycznej; odczytywanie znaków, symboli i motywów rodzących się w starożytności oraz uświadomienie młodym  ludziom wspólnoty kulturowej całej cywilizacji śródziemnomorskiej.

          W ramach głównego konkursu, oprócz wiedzy literackiej, uzdolniona plastycznie młodzież projektowałai budowała makietę starożytnych obiektów - doskonale się przy tym bawiąc. Zwycięska drużyna z II Prywatnego Gimnazjum otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły. W „Kawiarence u Zeusa” uczniowie gimnazjów delektowali się smakołykami przygotowanymi przez „olimpijskich cukierników” z ZSHiU.

          Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy, dziękujemy za udział  i zapraszamy  za rok.

 

 

 


 Oprawę fotograficzną przygotowały uczennice pierwszej klasy fototechnikum.

 

 

FOTOTECHNIK