W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa biblioteka Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu wzbogaciła się o ponad 500 nowych książek, przede wszystkim nowości wydawniczych, które wybrała młodzież lub polecili nauczyciele. Placówka otrzymała na ten cel 15 tysięcy złotych.

    To jednorazowe wsparcie dla biblioteki ma na celu uatrakcyjnienie księgozbioru oraz wzmocnienie potencjału i roli biblioteki szkolnej. Wypełniając ankiety, młodzież sama zdecydowała, jakie książki powinny znaleźć się na półkach ich biblioteki. Mimo że znamy naszych uczniów, to tak wielkiego  odzewu nie spodziewaliśmy się,  entuzjazm przy wyborze książek był olbrzymi. Młodzi ludzie zaproponowali ogromną ilość tytułów z takich dziedzin jak: fantastyka, literatura faktu, biografie, książki sensacyjne, fantasy czy obyczajowe.

    Nie zabrakło tytułów z dziedziny psychologii, medycyny,  historii cywilizacji czy sportu. Nie zapomnieliśmy o uczniach z różnymi deficytami i niepełnosprawnościami, ich potrzeby czytelnicze również uwzględniliśmy przy zakupie nowości, tu jednak nauczyciele poproszeni zostali o wyszukanie, sprawdzenie i zaproponowanie konkretnych tytułów. Ponieważ  literatura jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego, a czytanie rozwija myślenie, poszerz horyzonty i pozwala zrozumieć świat, uwrażliwia nas na odbiór sztuki i kultury, postanowiliśmy całą społeczność lokalną zainteresować tematyką czytelnictwa nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. We współczesnym, trudnym, szczególnie dla uczniów, świecie, książka może być źródłem radości, kreatywności i satysfakcji. Dorosłym, natomiast radość powinien sprawić tak oczekiwany widok młodego człowieka z książką w ręku.

     Dzięki wsparciu Telewizji lokalnej, AzartSat, pokazaliśmy to wyjątkowe, dla biblioteki szkolnej, wydarzenie całej społeczności lokalnej i okolicznym miejscowością,  Jednocześnie napisały o nas wszystkie portale internetowe. Genialne zdjęcia, pokazujące pierwsze reakcje na otrzymane książki,  przygotowała  Natalia Myszewska z pierwszej klasy technikum fotografii i multimediów Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych. Opiekunem projektu  jest nauczyciel bibliotekarz- Aldona Wilas.

 

 

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

         W dniach 28-30 września w Baborówku odbył się Finał Pucharu Polski Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.  Konkurs rozegrany był w klasie CIC1* o nagrodę Duon.  Filip Dziuba, uczeń trzeciej klasy technikum weterynarii Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych, wywalczył 3 miejsce  i zdobył brązowy medal w kategorii Juniorów. Konkurs wygrał na 8-letniej klaczy Cormintta. Filip trenuje w Klubie Jeździeckim Jaroszówka. Gratulujemy i życzymy złotego medalu.

Gratulacje!

 

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

Od 1 października w bibliotece szkolnej uczniowie i nauczyciele mogą korzystać  z zakupionych przez Dyrektora,  czterech nowych laptopów. Można uczyć się, oglądać filmy, realizować różne projekty, a także spędzać wolny czas przed i po lekcjach. Serdecznie zapraszam :)

 

Dnia 28 września  2018 r., odbyły się wybory na nowego przewodniczącego i  opiekuna samorządu uczniowskiego. Nową przewodniczącą została Magdalena Liana z klasy 1 LW, opiekunem p. Dariusz Rataj.

     20 września bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych uczestniczyli w dwóch wiodących imprezach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, II Dyktandzie Wrocławskim przeprowadzonym przez utytułowanego profesora Jana Miodka oraz wykładzie na wydziale germanistyki na temat „ Grzeczności i niegrzeczności w kontaktach międzyludzkich”, którego prelegentką była dr hab. Joanna Szczęk.

     Celem wyjazdu stało się upowszechnianie wiedzy wśród młodych ludzi. Takie przedsięwzięcie ma przekonywać , że wiedza wiąże się z procesem cywilizacyjnym, dzięki niej utrwalane jest miejsce człowieka w świecie. Poza tym, Festiwal był pretekstem do poznawania inicjatyw edukacyjnych w regionie. Młodzież naszej szkoły już kilkakrotnie brała udział w tym ważnym dla Dolnego Śląska wydarzeniu.

     Organizatorką tegorocznego wyjazd była nauczycielka języka niemieckiego - Katarzyna Krukar, a opiekunem, Małgorzata Orzoł – nauczycielka języka polskiego.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

FOTOTECHNIK