Nikt nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej, dlatego 22 stycznia 2019 roku  młodzież Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wysłuchała wykładu przygotowanego przez pana  dr inż. Macieja  Gwoździewicza, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej, na temat- „Bezpieczeństwo elektryczne, czyli jak korzystać z prądu i się nie zabić”.

     Ten popularnonaukowy wykład rozpoczął się analizą wypadków związanych z porażeniem prądem elektrycznym, następnie wyjaśnione zostały przyczyny tych wypadków wraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi   z użytkowaniem urządzeń elektrycznych codziennego użytku jak gniazdka i wtyczki elektryczne, przedłużacze czy oprawy świetlne. Nasz gość przedstawił również wiele rad, które ułatwiają mądre korzystanie z energii elektrycznej.  

     Uczniowi chętnie zadawali pytania prelegentowi i rozwiewali swoje wątpliwości  dotyczące zużycia prądu. Zrozumieli, że temat jest ważny, ponieważ dotyczy każdej chwili naszego życia.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

      W dniu 07.01.2019 roku uczniowie technikum logistycznego z klasy 2L i 2LW uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Przetestowali działanie sytemu RFID w znakowaniu i rejestracji ładunków oraz wyznaczali trasy przejazdu pod okiem wykładowców. MWSLiT jest uczelnią  wyższą z którą ZSHiU współpracuje od wielu lat, i została objęta patronatem MWSLiT. 

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

Już drugi raz w naszej szkole spotkały się zwierzęta małe i duże. Właściciele i  ich podopieczni mieli szansę skorzystać z wielu atrakcji. Długa kolejka ustawiła się do SPA , gdzie małe i duże kudłacze korzystały z usług fryzjerskich. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się badania USG. Bardzo chętnie całe rodziny ustawiały się do zdjęć ze swymi pupilami. Jeśli odwiedzający nie mieli swoich zwierząt mogli pozować ze zwierzętami z naszego MINI ZOO. Największym wzięciem cieszyły się lamy oraz piękna, biała „pani królik” Rózia. Odbywały się także indywidualne lekcje pierwszej pomocy dla zwierzaka na profesjonalnym fantomie. Podczas wszystkich atrakcji można było się wzmocnić pysznym ciastem w kawiarence oraz wylosować zabawkę lub inny gadżet dla zwierzaka na loterii. Całe to zamieszanie miało jeden szczytny cel – MALUCHY. Odwiedzający hojnie uzupełniali puszki wolontariuszy  -  DZIĘKUJEMY!!!!!

     W piątek, 21 grudnia, w ostatnim przedświątecznym dniu nauki społeczność Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu spotkała się w szkolnej auli, aby na nowo przeżyć tajemnicę betlejemskiej nocy. Nocy cudów, która odmieniła losy całego świata.

     W programie uroczystości nie zabrakło jasełek, śpiewania kolęd, składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Szkolni kolędnicy zaprezentowali program słowno-muzyczny, w którym zwrócili uwagę, na to, że dwa tysiące lat temu dla Świętej Rodziny z Nazaretu nie było miejsca w żadnej gospodzie, zabrakło ludzi, którzy otworzyliby przed mającym się narodzić Dzieciątkiem swoje serca. Ku naszej wielkiej radości Święta Rodzina: Józef, Maryja i nowonarodzony Jezus, wędrując po świecie - właśnie w dzień jasełek - zapukali do naszych drzwi i - nie można się temu dziwić - znaleźli tutaj ludzi dobrej woli, ludzi o wielkich sercach, którzy ich przyjęli, zaprosili do siebie, pozwolili odpocząć i ogrzać się. Przedstawiciele zawodów, których uczymy się ZSHiU: fotografowie, weterynarze, handlowcy i logistycy złożyli życzenia dostojnym gościom, zapewnili o sympatii i życzliwości. Miejmy nadzieję,  że niezwykła atmosfera, którą stworzyli, zostanie z nimi na długo.

     Autorem scenariusza jasełek był ks. Piotr Kruczyk, a przygotowaniem uroczystości wraz z Księdzem zajął się  katecheta – pan. Bogdan Biernat.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

Nowy plan lekcji ważny od 7.01.2019 r.

 

FOTOTECHNIK