Dnia 25.05.2019 r. w Jeleniej Górze, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych. Uczennice Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie. Podwójną mistrzynią Dolnego Śląska została Martyna Goss. W swojej koronnej konkurencji na 400 m przez płotki uzyskała znakomity wynik (63,54 s), który plasuje ją na drugiej pozycji na listach krajowych. Drugie złoto wywalczyła na dystansie 100 m przez płotki (15,41 s) poprawiając swój rekord życiowy o 0,3 s. Mistrzynią Dolnego Śląska została również Marcelina Drozdek w chodzie sportowym na 5000 m., poprawiając swój rekord życiowy. Obydwie zawodniczki będą reprezentowały nasze miasto na Mistrzostwach Polski LZS, które odbędą się 1-2 czerwca w Zamościu.

Życzymy powodzenia.

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

11:46 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)</p

     22 I 23 maja 2019 r. w  ramach realizowanego w naszej  szkole programu edukacyjno-profilaktycznego  „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK”  odbyły się prelekcje pn. „Rak szyjki macicy”. Pani Monika Fink z bolesławieckiego sanepidu przekazała pierwszoklasistom  wiele cennych informacji, które mogą uchronić kobietę przed  chorobą…  a może nawet ocalić jej życie!  Mowa była o wirusie HPV - głównym sprawcy powstawania raka szyjki macicy, o samym nowotworze – siejącym spustoszenie w szeregach  kobiet, a także o sposobach zapobiegania chorobie.

     Duże wrażenie wywarła na uczniach informacja, że Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na raka szyjki macicy w całej Europie i że codziennie 5 kobiet w naszym kraju traci życie z powodu tego nowotworu.  A tak łatwo można by zmienić  statystyki! Wystarczy zaszczepić się w młodym wieku, a w dorosłym życiu regularnie poddawać badaniom cytologicznym.  O tym już wiedzą nasze uczennice i miejmy nadzieję, że ich dobre praktyki przyczynią się do obniżenia niekorzystnych dla naszego kraju statystyk.

Spotkania  z panią Moniką Fink z Wydziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu zorganizowała pedagog szkolny Małgorzata Warwas-Rupp

   W maju 2019 roku kolejny raz Zespół Szkół Handlowych i Usługowych zaprosił uczniów klas ósmych szkół podstawowych i trzecich gimnazjum na dni otwarte pod hasłem Festiwal Zawodów.  Oferta  edukacyjna szkoły została przedstawiona w formie warsztatów   i gier zawodowych. Każdy uczeń mógł w praktyce sprawdzić, jak to jest być technikiem weterynarii, logistyki czy  fotografii i multimediów. Formuła spotkania bardzo przypadła do gustu zaproszonej młodzieży, która licznie przybyła do naszej szkoły. W ciągu dwóch dni odwiedziło naszą placówkę ok.400 uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych szkół podstawowych z miasta i gminy Bolesławiec. Wydarzenie filmowała Telewizja Azart-Sat, a materiał z niego znajduje się na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia.

tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

 

8:35 - minuta programu

(źródło: boleslawiec.tv)

 

Informator  - oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Bolesławiecki
Oferta edukacyjna dla absolwentów gimnazjum
Oferta edukacyjna dla absolwentów szkoły podstawowej
Regulamin rekrutacji dla absolwentów gimnazjum
Regulamin rekrutacji dla absolwentów szkoły podstawowej

 

FOTOTECHNIK