Skip to content Skip to navigation

II miejsce na Dolnym Śląsku

...

Dnia 27 września w Oleśnicy w strugach deszczu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Dolnego  Śląska w Lekkiej Atletyce.  Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych zaprezentowała się na bardzo wysokim poziomie. Zawodniczki zdobyły indywidualnie 6 złotych medali.
     Emilia Burmas zwyciężyła w biegu na 400m,
     Kamila Dudek została mistrzynią województwa w rzucie oszczepem,
     Olimpia Pietraszewska stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na 1500m
     Daria Piotrowska wypychając kulę na odległość 9,08 m zdeklasowała swoje rywalki,
     Oliwia Wasilewska oddała skok w dal na odległość 4,52 m  zdobywając najwyższy wynik,
     Sztafeta szwedzka (100m-200m-300m-400m) w składzie Dudek Kamila, Pietraszewska Olimpia, Grabarz Aleksandra, Burmas Emilia po zaciętej walce uplasowała się na pierwszym miejscu.

Drużynowo zespół wywalczył II miejsce na Dolnym Śląsku.

Na sukces reprezentacji złożyły się starty pozostałych dziewcząt, które zajmowały miejsca w finałach: