W piątek, 21 grudnia, w ostatnim przedświątecznym dniu nauki społeczność Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu spotkała się w szkolnej auli, aby na nowo przeżyć tajemnicę betlejemskiej nocy. Nocy cudów, która odmieniła losy całego świata.

     W programie uroczystości nie zabrakło jasełek, śpiewania kolęd, składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. Szkolni kolędnicy zaprezentowali program słowno-muzyczny, w którym zwrócili uwagę, na to, że dwa tysiące lat temu dla Świętej Rodziny z Nazaretu nie było miejsca w żadnej gospodzie, zabrakło ludzi, którzy otworzyliby przed mającym się narodzić Dzieciątkiem swoje serca. Ku naszej wielkiej radości Święta Rodzina: Józef, Maryja i nowonarodzony Jezus, wędrując po świecie - właśnie w dzień jasełek - zapukali do naszych drzwi i - nie można się temu dziwić - znaleźli tutaj ludzi dobrej woli, ludzi o wielkich sercach, którzy ich przyjęli, zaprosili do siebie, pozwolili odpocząć i ogrzać się. Przedstawiciele zawodów, których uczymy się ZSHiU: fotografowie, weterynarze, handlowcy i logistycy złożyli życzenia dostojnym gościom, zapewnili o sympatii i życzliwości. Miejmy nadzieję,  że niezwykła atmosfera, którą stworzyli, zostanie z nimi na długo.

     Autorem scenariusza jasełek był ks. Piotr Kruczyk, a przygotowaniem uroczystości wraz z Księdzem zajął się  katecheta – pan. Bogdan Biernat.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

Nowy plan lekcji ważny od 7.01.2019 r.

II Dzień z pupilem

   Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na” II Dzień z pupilem”, który jest jedną z imprez towarzyszących 27 finałowi WOŚP w Bolesławcu.

        W ramach” II Dnia z pupilem” każdy może przyjść do naszej szkoły i skorzystać z wielu atrakcji i jednocześnie wspomóc   WOŚP.  W programie wszyscy znajdą coś dla siebie. Ruszamy od godziny 13,00 i będziemy  otwarci do godziny 17,00 a nawet dłużej, jeśli Wy będziecie z nami!!!

Program „ II Dnia z pupilem”:

  • Start o godzinie 13,00 ZSHiU przy ulicy Zgorzeleckiej 18
  • SPA dla pupila – strzyżenie, skracanie pazurków, porady weterynaryjne
  • Badanie nowoczesnym aparatem USG
  • Sesja zdjęciowa z pupilem w profesjonalnym atelier – zdjęcie drukowane „ od ręki”
  • Mini ZOO – lamy, gęsi, króliki i wiele innych sympatycznych zwierzątek
  • Pokaz pierwszej pomocy dla czworonogów na profesjonalnym fantomie
  • Kawiarenka

Wszystkie usługi wykonywane są przez profesjonalistów oraz całkowicie bezpłatnie. Całej imprezie towarzyszyć będą występy uczniów, pokazy wytwornych pupili po zabiegach pielęgnacyjnych.

Zapraszamy serdecznie!!!

Jednocześnie prosimy o zabranie kagańców dla swoich czworonogów.  Jest to bardzo istotne podczas badania USG. Nie wszystkich pieskom może się to podobać. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Będziemy mieli także kagańce na wyposażeniu.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

Sesja fotograficzna powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, podczas corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Autorami zdjęć są uczniowie klasy I technik fotografii i multimediów: Roksana Borcz, Wiktoria Miczko, Emilia Orlak, Adrian Przegoń, Martyna Radwan, Ola Rzepka, Iza Sabadasz, Karolina Szurgot.

     31 października 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur", przygotowany przez wydawnictwo SYNAPSA. Konkurs miał charakter ogólnopolski, wzięli w nim udział uczniowie z klas II, III i IV technikum. 
Najlepsze wyniki uzyskali:
 
1. Wiktor Strączewski kl. 3LB  (75% punktów)
2. Michał Terlecki        kl. 4HL  (70% punktów)
3. Wiktoria Krysa        kl. 4HL (55% punktów)
 
Koordynatorem konkursu była p. Sylwia Rzatkiewa
 
Serdecznie gratulujemy !!!
 tekst alternatywny 

 

FOTOTECHNIK