31 października 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs języka niemieckiego "Weltsprachen Abitur", przygotowany przez wydawnictwo SYNAPSA. Konkurs miał charakter ogólnopolski, wzięli w nim udział uczniowie z klas II, III i IV technikum. 
Najlepsze wyniki uzyskali:
 
1. Wiktor Strączewski kl. 3LB  (75% punktów)
2. Michał Terlecki        kl. 4HL  (70% punktów)
3. Wiktoria Krysa        kl. 4HL (55% punktów)
 
Koordynatorem konkursu była p. Sylwia Rzatkiewa
 
Serdecznie gratulujemy !!!
 tekst alternatywny 

     10 grudnia kl.IIc i kl.IId wraz z wychowawczyniami panią Małgorzatą Orzoł i panią Małgorzatą Markowską odwiedzili Wrocław, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych Jarmarków Bożonarodzeniowych na Dolnym Śląsku. W ten sposób uczniowie kontynuowali obchody mikołajkowe, które odbyły się   w naszej szkole 6 grudnia. Wrocławski Rynek stał się tłem bajkowej scenerii, a magia świąt jest obecna na każdym kroku, w czekoladowych piernikach, pachnących choinkach, wędrujących aniołach   i Mikołajach. W takim miejscu spełniają się marzenia.

 tekst alternatywny 

     W ramach realizowanych w naszej szkole działań profilaktycznych 13 grudnia 2018 roku cała społeczność uczniowska obejrzała dwa spektakle teatralne przygotowane przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa.

     Młodsze klasy (I i II) zmierzyły się z trudną problematyką przemocy rówieśniczej oraz jej tragicznymi konsekwencjami spektaklu „Pętla zdarzeń”. Reporterskie śledztwo, podjęte przez dziennikarza w celu ustalenia przyczyn próby samobójczej nastolatka, stało się okazją do dokonania retrospekcji zdarzeń poprzedzających tę tragedię i ujawnienia zjawiska przemocy. Drugi spektakl „Nad przepaścią” skierowany do uczniów klas trzecich i czwartych poruszył problem uzależnienia od narkotyków i skutków ich zażywania. Wszystkie wartości, które były ważne dla dwójki bohaterów połączonych wspólną pasją-wspinaczką sportową-takie jak: lojalność wobec partnera, zaufanie do drugiej osoby i odpowiedzialność-zostały wystawione na próbę, gdy jedno z nich zaczyna zażywać narkotyki. „Nad przepaścią” to opowieść o dużym ładunku emocjonalnym, łatwo przemawiająca do młodych ludzi.

     Oba spektakle młodzież oglądała w ciszy i skupieniu, aktywnie uczestniczyła w prelekcji, którą po każdym przedstawieniu prowadził aktor przeszkolony w Krakowskim Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień. Mamy nadzieję, że z tej szczególnej lekcji profilaktyki uczniowie wyciągną wnioski, które pozwolą im dokonywać w życiu samych trafnych wyborów. Organizatorką projektu była pani Małgorzata Warwas-Rupp- pedagog szkolny.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny 

    Uczniowie klas 2LW i 2FH 4 grudnia uczestniczyli w wycieczce do Bautzen (Budziszyn). Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Stare Miasto, odwiedzili Miejskie Muzeum, w którym podziwiali piękne obrazy przedstawiające Saksonię. Po zwiedzaniu był czas na wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym, organizowanym już po raz 635. W trakcie wycieczki uczniowie obu klas mieli okazję poznać się bliżej, jak i zapoznać się z tradycjami i obyczajami świątecznymi Niemców.

    Opiekunami podczas wycieczki były: Izabela Irska, Katarzyna Krukar, Sylwia Rzatkiewa, Małgorzata Warwas-Rupp.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

     W związku z udziałem Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych  w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie pierwszej klasy technikum fotografii i multimediów przygotowali projekt edukacyjny, którego tematem  jest- uczeń i książka w fotografii. Serdecznie wszystkich zapraszamy do oglądania prac Waszych koleżanek i kolegów.

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
     tekst alternatywny    

 

FOTOTECHNIK