ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

    Dnia 6 grudnia do naszej szkoły zawitała świąteczna atmosfera. W ten niezwykle magiczny dzień obchodziliśmy jak co roku Mikołajki, które zostały zorganizowane przez Panią Kasię Krukar wraz z uczniami. Atmosferę umilały piękne utwory świąteczne takie jak: ,,Bóg się rodzi”, „ O gwiazdo betlejemska” w wykonaniu księdza Piotra i Nikoli Ziomek grającej na klarnecie, a także „ Kolęda dla nieobecnych”, „Cicha noc” , „Jest taki dzień”, które wykonała Wiktoria Wrzeszcz prezentując pieśni na gitarze wraz z Asią Suszek. Można było także podziwiać piękną choinkę i ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów wszystkich klas. Nie zabrakło miejsca na odrobinę dobroci. Uczniowie przeprowadzili akcję charytatywną sprzedając ciasto, aby zebrać pieniądze na „Schronisko dla zwierząt w Przylasku”. Wspaniały nastrój podtrzymał Święty Mikołaj, który rozdawał słodkości podczas całego wydarzenia.
 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny   tekst alternatywny
 
Zredagowała: Wiktoria Krysa

 

W dniu 1 grudnia 2017 r. Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej i Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty wręczyli dyplomy 112 stypendystom Prezesa Rady Ministrów uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych z rejonu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego. Gala odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju. Nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawiciela naszej szkoły - Macieja Hyjek z klasy 3W , który w poprzednim roku szkolnym zdobył najwyższą średnią w technikum. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi , który otrzymał promocję z wyróżnieniem , uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy , uzyskując w niej najwyższe wyniki ,a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych licznych sukcesów !

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny

 

22 listopada 2017r. w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbył się wyjątkowy wernisaż, zatytułowany, „Jesienne impresje”, którego autorami są uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum fotografii i multimediów. W spotkaniu udział wziął  pan Kornel Filipowicz - Zastępca Prezydenta Miasta.

Głównym celem wystawy było pokazanie, że fotografia to nie tylko dokument, ale wrażliwość, kreatywność, poczucie estetyki i piękna. Każdy z uczniów-twórców inaczej patrzy, odczuwa złotą polską jesień i dlatego jest ona tak zróżnicowana  pod względem tematycznym. Wernisaż miał za zadanie rozwinąć umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia oraz propagowania fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu. Młodzież, prezentowała wcześniej swoje prace na portalach społecznościowych, w lokalnej prasie i na stronach internetowych, jednak po raz pierwszy spotkała się z konkretnym widzem. Młodzi twórcy mają nadzieję, że nikt nie przejdzie obojętnie obok ich, zaczarowanych w fotografii obrazów pięknej, polskiej jesieni.

Wyrazić siebie pomogli uczniom nauczyciele zawodu, pan Grzegorz Matoryn (znany bolesławiecki fotografik) oraz mgr Ewa Cierniak.

Piękną oprawę muzyczną zapewnili: pan Aleksander Samostrokow i  Jan Roman ze Szkoły Muzycznej w Bolesławcu.

Wystawa jest do obejrzenia w hallu Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych do 10 grudnia 2017r.

(źródło: boleslawiec.tv)

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010

Simple Image Gallery Extended

"TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE, JAKIE ICH MŁODZIEŻY CHOWANIE"
                                                                                                                                                                              JAN ZAMOJSKI
 
      17 listopada 2017 roku w II LO w Bolesławcu odbył się Konkurs Wiedzy o Parlamencie RP. Został zorganizowany przez Kancelarię Sejmu RP, posłankę na Sejm Panią Z. Czernow pod patronatem Marszałka Sejmu RP, pana Marka Kuchcińskiego. W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu bolesławieckiego. Młodzież przystępująca do tych intelektualnych zmagań musiała się wykazać wiedzą na temat historii polskiego parlamentaryzmu, jego współczesnej roli, znaczenia i funkcjonowania Senatu i Sejmu.
     Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych. Trójka z nich zdobyła punktowane miejsca. Martyna Orłowska zajęła trzecie miejsce i zdobyła nagrodę Marszałka Sejmu.  Radosław Lisiecki zajął czwarte miejsce, a Julia Owczarek szóste . Oboje zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi  przez panią poseł Zofię Czernow.
Miejmy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu sprzyjać będzie wzrostowi świadomości społecznej, przybliżać młodzieży mechanizmy funkcjonowania państwa i prawa oraz, że już niedługo będą potrafili z niej skorzystać.

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

     X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej,  a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

     Aby przejść do kolejnego etapu, w teście trzeba było zdobyć 22 punkty. Ten magiczny próg przekroczyło 534 uczniów szkół średnich z całego kraju. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu podstaw logistyki, standardów w logistyce, zapasów i magazynowania, transportu oraz spedycji.  W teście, który uczniowie będą musieli rozwiązać podczas drugiego etapu – jak zdradza Izabela Borzuch, koordynatorka X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – szczególny nacisk zostanie położony na zagadnienia dotyczące dystrybucji i produkcji. Sporo pytań będzie też dotyczyło transportu oraz spedycji.

      7806 uczniów z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej,  534 uczniów  zakwalifikowały się do II etapu z czego 7 uczniów z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych pod opieką Pani Renaty Paszko:

 1. Chrobot Natalia 4L
 2. Mandziuk Marta 4L
 3. Owczarek Julia 4L
 4. Borucka Kinga 4L
 5. Wilk Mateusz 4L
 6. Świątkowska Monika 3L

 

Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 1 grudnia 2017 roku a wyniki już poznamy 15.12.2017 roku

życzymy powodzenia !

 

FOTOTECHNIK