Dnia 11 maja o godzinie 10:00 w naszej szkole odbędzie się "Dzień otwarty" dla gimnazjalistów. Serdecznie wszystkich zapraszamy i życzymy miłego pobytu.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny  

 

 

     Laura Mól, uczennica drugiej klasy technikum weterynarii  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, zdobyła III miejsce w etapie okręgowym i zakwalifikowała się do finału  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, której  głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, a jednym ze  współorganizatorów Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa  i Rozwoju Wsi. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie  wiedzy rolniczej. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Na etapie szkolnym udział wzięło 20.000 uczniów, z około 360 szkół z całej Polski.  Do etapu okręgowego wyłoniono 1500 uczniów, a do etapu centralnego przeszło 220 uczestników.  Uczniowie z całej Polski zmierzyli się z zadaniami w formie pisemnej oraz praktycznej dotyczącymi m. in. produkcji zwierzęcej i weterynarii. Laura Mól wzięła udział w bloku dotyczącym produkcji zwierzęcej. Opiekunem merytorycznym była pani dr Katarzyna  Igielska,.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

(źródło: boleslawiec.tv)

     Dnia 24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych rozpoczęły się eliminacje do konkursu organizowanego przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu  "Mistrzowie Logistyki". Konkurs odbywa się pod patronatem Fundacji Kuehne ze Szwajcarii. Dla wszystkich uczniów szkół biorących udział w Konkursie zostaną przeprowadzone warsztaty doskonalące umiejętności i wiedzę praktyczną z zakresu umiejętności miękkich, w dniu Finału Konkursu (8 czerwca 2018).  Konkurs  składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbywa się w szkole, natomiast drugi etap odbędzie się w budynkach Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystki w Jeleniej Górze, ul. Nowowiejska 3, 58-500 Jelenia Góra). W pierwszym etapie uczniowie rozwiązują studium przypadku. Uczniowie w grupach 4 osobowych będą mieli za zadanie rozwiązać problem zaistniały w przykładowym przedsiębiorstwie. Prace będą oceniane przez ekspertów reprezentujących UE oraz środowisko biznesowe. Wyniki tego etapu w notach punktowych będą stanowiły podstawę do wyłonienia najlepszych zespołów, które przystąpią do rozgrywki finałowej (2 etapu).

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny  

     13 kwietnia br odbyły się w Łodzi Targi Video Film, w których brali udział uczniowie klasy pierwszej technikum fotografii i multimediów oraz klasy drugiej fototechnikum Zespołu Szkół Handlowych  i Usługowych. Młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt fotograficzny nowej generacji oraz absolutne nowości, niebędące jeszcze w sprzedaży. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in. kamera filmowa Panasonic AV-EVA 1, która jest idealna do filmowania z ręki, nagrywania reklam i teledysków, nowa matryca zapewnia rejestrowanie kinowych obrazów. Oprócz tego, uczniowie wzięli udział w warsztatach, które prezentowały nowe spojrzenie na współczesną fotografię, pokazywały przydatne gadżety ułatwiające pracę fotografa, zarządzanie kolorem w fotografii, szybką obróbkę portretu od A do Z czy tajemnice ciemni cyfrowej. Uczniowie byli zachwyceni możliwością udziału w Targach Video Film, które nie tylko pogłębiły ich wiedzę o najnowocześniejszym sprzęcie fotograficznym i filmowym, ale także wzmocniły ich zainteresowanie fotografią i multimediami.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK