25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbyły się wyjątkowe warsztaty, w których udział wzięło  blisko 300 przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli miasta. Ich celem było pokazanie najmłodszym dzieciom bogactwa świata zawodów. Szkoła wyszła naprzeciw pragnieniu wiedzy dzieci, dlatego zorganizowaliśmy warsztaty małego weterynarza, małego fotografa i małego logistyka.

 

Podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy w naszej szkole dla wszystkich chętnych były wykonywane zdjęcia ze swoimi pupilami. Prezentujemy efekty naszej pracy. Autorkami zdjęć są uczennice z klasy trzeciej w zawodzie fototechnik Karolina Stempak i Arleta Dylewska.

     Nikt nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej, dlatego 22 stycznia 2019 roku  młodzież Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wysłuchała wykładu przygotowanego przez pana  dr inż. Macieja  Gwoździewicza, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej, na temat- „Bezpieczeństwo elektryczne, czyli jak korzystać z prądu i się nie zabić”.

     Ten popularnonaukowy wykład rozpoczął się analizą wypadków związanych z porażeniem prądem elektrycznym, następnie wyjaśnione zostały przyczyny tych wypadków wraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi   z użytkowaniem urządzeń elektrycznych codziennego użytku jak gniazdka i wtyczki elektryczne, przedłużacze czy oprawy świetlne. Nasz gość przedstawił również wiele rad, które ułatwiają mądre korzystanie z energii elektrycznej.  

     Uczniowi chętnie zadawali pytania prelegentowi i rozwiewali swoje wątpliwości  dotyczące zużycia prądu. Zrozumieli, że temat jest ważny, ponieważ dotyczy każdej chwili naszego życia.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

      W dniu 07.01.2019 roku uczniowie technikum logistycznego z klasy 2L i 2LW uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Przetestowali działanie sytemu RFID w znakowaniu i rejestracji ładunków oraz wyznaczali trasy przejazdu pod okiem wykładowców. MWSLiT jest uczelnią  wyższą z którą ZSHiU współpracuje od wielu lat, i została objęta patronatem MWSLiT. 

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 
 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

Już drugi raz w naszej szkole spotkały się zwierzęta małe i duże. Właściciele i  ich podopieczni mieli szansę skorzystać z wielu atrakcji. Długa kolejka ustawiła się do SPA , gdzie małe i duże kudłacze korzystały z usług fryzjerskich. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się badania USG. Bardzo chętnie całe rodziny ustawiały się do zdjęć ze swymi pupilami. Jeśli odwiedzający nie mieli swoich zwierząt mogli pozować ze zwierzętami z naszego MINI ZOO. Największym wzięciem cieszyły się lamy oraz piękna, biała „pani królik” Rózia. Odbywały się także indywidualne lekcje pierwszej pomocy dla zwierzaka na profesjonalnym fantomie. Podczas wszystkich atrakcji można było się wzmocnić pysznym ciastem w kawiarence oraz wylosować zabawkę lub inny gadżet dla zwierzaka na loterii. Całe to zamieszanie miało jeden szczytny cel – MALUCHY. Odwiedzający hojnie uzupełniali puszki wolontariuszy  -  DZIĘKUJEMY!!!!!

 

FOTOTECHNIK