ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

9.02.2017 r fototechnicy z klasy pierwszej pod opieką nauczycielki zawodu E. Cierniak byli na wystawie fotograficznej członków Stowarzyszenia Fotograficznego Camera. Oglądając prace miłośników fotografii szukali inspiracji na najbliższe sesje fotograficzne.

 

W ostatnim dniu stycznia fototechnicy z pierwszej klasy udali się na wycieczkę do parku, gdzie pod opieką nauczycielki zawodu pani K. Staniszewskiej uczyli się wykonywania portretów w świetle naturalnym z wykorzystaniem blendy.

   W ramach współpracy ZSHiU z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu 8 lutego 2017 roku młodzież klas 1 FH i 3W uczestniczyła w spotkaniu, którego tematem była " Profilaktyka wczesnych związków w okresie dorastania".
   Intencją prowadzącego spotkanie było zdefiniowanie miłości i pokazanie różnic między miłością a zakochaniem.Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu, a kiedy warto powiedzieć sobie, że to już koniec relacji?
   Okres dorastania to czas pierwszych miłości. Niestety nie zawsze są one szczęśliwe. Te nieudane mogą prowadzić do depresji, samobójstw. Pierwsze związki zostają w pamięci na całe życie, tworzą swoistą matrycę doświadczeń. Dlatego ważne jest, aby młody człowiek wiedział na co ma  zwracać szczególną uwagę. Przede wszystkim , jak nie dać się wykorzystywać i źle traktować.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
     
 
Opracowała: Justyna Janczewska

tekst alternatywny

     W niedzielę 21 stycznia 2017 roku odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych. Zawody zostały rozegrane na 300 metrowej hali w Jabloncu (Czechy). Dominika Kwaszcz uczennica II klasy Technikum Weterynaryjnego w  Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu uzyskała podwójny tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska. Zawodniczka w swojej koronnej konkurencji- skok w dal uzyskała znakomity rezultat 6,10 cm i jest to najlepszy wynik w kraju. Równie doskonale spisała się w biegu sprinterskim, pokonując dystans 60m w 7,85s. Dominika jest zawodniczką Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia, gdzie na co dzień trenuje pod opieką trenerki i nauczyciela w-fu w ZSHiU Małgorzaty Markowskiej.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny
     

 

FOTOTECHNIK