ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

Po raz kolejny gościliś›my przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. W ramach programu edukacyjno - profilaktycznego "Twoje życie - Twój wybór" funkcjonariusze wydział‚u prewencji zapoznali uczniów klas pierwszych z tematem "Nieletni w świetle prawa".

Panie policjantki uzmysł‚owił‚y mł‚odym sł‚uchaczom, jak wiele niebezpieczeń„stw czyha w dzisiejszym świecie. Opowiedział‚y o sankcjach prawnych, które są… przewidziane za popeł‚nione wykroczenia bą…dź przestę™pstwa. Miejmy nadzieję™, że nasi uczniowie nie doś›wiadczą… tego na wł‚asnej skórze.

Jednym z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń„ w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny jest okres Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1963. Informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej €“ Żołnierzy Wyklętych€ ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu docierają… do polskiej młodzieży i osób dorosłych.

Już piąty raz gimnazjaliści mogli powalczyć‡ o puchar Dyrektora ZSHiU w Turnieju Streeballa. Zgł‚osiły się™ drużyny z Gimnazjów Samorządowych nr 2, 3 i 4 oraz drużyna z Gimnazjum w Węglińcu.

Walka był‚a zacięta. Drużyna z Wę™glińca długo utrzymywał‚a przewagę™, ale w finale uległ‚a. Zawodnicy wykazali się™ wolą… walki oraz sportową… postawą…. Walczyli fair i świetnie się™ bawili.

Tak samo jak wyniki zdawalności egzaminu zawodowego absolwentów Technikum Handlowego, wyniki egzaminu zawodowego absolwentów Technikum Logistycznego został‚ odnotowany w Rankingu Szkół‚ Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 w kategorii "Technik logistyk - Ranking Egzaminów Zawodowych 2015"  na 7 miejscu w Polsce (www.perspektywy.pl).

Gratulujemy

17 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze został przeprowadzony etap regionalny Konkursu dla Najlepszych Uczniów w Zawodzie Technik Handlowiec.

Nasza drużyna w składzie Katarzyna Hofman, Agnieszka Szast i Michał Bojeczko zajęli pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się™ 16 marca w CKZiU w Legnicy. Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.

W tym samym czasie, nasza szkoła organizowała etap regionalny tego konkursu dla regionu wałbrzyskiego, zapraszamy do naszej galerii.

 

FOTOTECHNIK