8 maja br. gościlśmy w murach naszej szkoły około 150 gimnazjalistów z Bolesławca i okolic. Nasi nauczyciele wraz z uczniami  przygotowali dla nich prezentacje zawodów stanowiących namiastkę przyszłych zajęć lekcyjnych.

We wtorek, 14 kwietnia 2015 r. rozpoczął się™ cykl warsztatów kształtujących™ potrzebę™ i umiejętnoś›ci udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Warsztaty odbywają się™ przez najbliższe 2 tygodnie, w każdy wtorek i czwartek, w ZSHiU w Bolesławcu od godz. 14.00.

Już piąty raz gimnazjaliści mogli powalczyć‡ o puchar Dyrektora ZSHiU w Turnieju Streeballa. Zgł‚osiły się™ drużyny z Gimnazjów Samorządowych nr 2, 3 i 4 oraz drużyna z Gimnazjum w Węglińcu.

Walka był‚a zacięta. Drużyna z Wę™glińca długo utrzymywał‚a przewagę™, ale w finale uległ‚a. Zawodnicy wykazali się™ wolą… walki oraz sportową… postawą…. Walczyli fair i świetnie się™ bawili.

Już po raz trzeci uczniowie ze szkół‚ gimnazjalnych powiatu Bolesławieckiego zmagali się™ w konkursie "Przedsiębiorczy gimnazjalista", który odbył się 16 grudnia 2014 roku w naszej szkole. Organizatorami byli p. E. Ostaszewska i p. S. Pokładek.

Czternastego marca bieżącego roku w Zespole Szkół‚ Handlowych i Usługowych w Bolesławcu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów gimnazjów o Puchar Dyrektora Szkoły przygotowany przez Małgorzatę Orzoł, Joannę Krzyżostaniak i Katarzynę Krukar.

Już czwarty raz 12.03. 2014 r. uczniowie gimnazjów spotkali się w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych na Turnieju Streetball`a drużyny walczyły o puchar dyrektora szkoły. Ci młodzi ludzie to prawdziwi pasjonaci tej gry. Pokazali taktykę i wolę walki godną NBA. Przy okazji świetnie się bawili, a wydatkowaną energię uzupełniali w kawiarence, gdzie czekały smakołyki.

W czwartek 12 grudnia 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych odbyła się już III edycja konkursu "Przedsiębiorczy gimnazjalista - kiedy zacząć, aby osiągnąć sukces?".

 

FOTOTECHNIK