ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

W ubiegły piątek zaprosiliśmy do naszej szkoły gimnazjalistów z powiatu bolesławieckiego. W trakcie wizyty mieli możliwość zapoznania z naszą oferta edukacyjną oraz udziału w warsztatach stanowiących namiastkę przyszłych zajęć lekcyjnych w wybranym zawodzie.

Prezentowane zajęcia pomogą dokonać właściwego wyboru dalszej nauki.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum do udziału w konkursie wiedzy biologicznej pt.: „Biologia- nauka oparta na eksperymencie i obserwacji”.

Konkurs odbędzie w budynku naszej szkoły w dniu 27 maja 2016 roku o godzinie 10,00 w sali gimnastycznej.

2.03.2016 r. odbyła się w naszej szkole szósta edycja konkursu "Przedsiębiorczy gimnazjalista - kiedy zacząć, aby osiągnąć sukces?". Udział wzięły drużyny złożone z uczniów, którzy pasjonują się światem ekonomii i finansów. Formuła konkursu pozwala młodym przedsiębiorczym ludziom wykazać się nie tylko wszechstronną wiedzą ekonomiczną, ale także świetnie się bawić. Zadania wymagały dużej kreatywności oraz działania zespołowego. Jak co roku drużyny świetnie sobie poradziły. a swoją wiedzę finansową i ekonomiczną pasję w tak młodym wieku na pewno świetnie sobie poradzą w dorosłym życiu.

4 marca kolejny raz gościliśmy gimnazjalne drużyny  koszykarskie na Turnieju Streetball′a o puchar Dyrektora szkoły. Młodzi reprezentanci gimnazjów jak zawsze zaprezentowali świetną kondycję i żywiołowość na parkiecie. Bawili się doskonale i wykazali się duchem sportowym. W przerwach rozgrywek korzystali z pyszności kawiarenki. Mogli także porozmawiać z uczniami naszej szkoły, którzy niejednokrotnie są absolwentami gimnazjów biorących udział w rozgrywkach.

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na Turniej Streetball'a, który odbędzie się w naszej szkole 4.03.2016 r od godziny 8.45.

Do pobrania:

28 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Biologiczny dla gimnazjalistów Powiatu Bolesławieckiego. Celem konkursu było kształtowanie świadomości biologicznej oraz właściwej postawy młodzieży wobec otaczającego je środowiska naturalnego.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu:

  • I miejsce: Szymon Ostrowski 80%
  • II miejsce:  Paulina Watras 70%
  • III miejsce: Anna Cebrowska 60%

i w ten spoób zapewnili zwycięstwo swojej szkole.

 

8 maja br. gościlśmy w murach naszej szkoły około 150 gimnazjalistów z Bolesławca i okolic. Nasi nauczyciele wraz z uczniami  przygotowali dla nich prezentacje zawodów stanowiących namiastkę przyszłych zajęć lekcyjnych.

We wtorek, 14 kwietnia 2015 r. rozpoczął się™ cykl warsztatów kształtujących™ potrzebę™ i umiejętnoś›ci udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Warsztaty odbywają się™ przez najbliższe 2 tygodnie, w każdy wtorek i czwartek, w ZSHiU w Bolesławcu od godz. 14.00.

Już piąty raz gimnazjaliści mogli powalczyć‡ o puchar Dyrektora ZSHiU w Turnieju Streeballa. Zgł‚osiły się™ drużyny z Gimnazjów Samorządowych nr 2, 3 i 4 oraz drużyna z Gimnazjum w Węglińcu.

Walka był‚a zacięta. Drużyna z Wę™glińca długo utrzymywał‚a przewagę™, ale w finale uległ‚a. Zawodnicy wykazali się™ wolą… walki oraz sportową… postawą…. Walczyli fair i świetnie się™ bawili.

 

FOTOTECHNIK