W miniony weekend Filip Dziuba- uczeń klasy 2W zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), rozgrywanych w Strzegomiu. Jest to niezwykle trudna konkurencja, składająca się z 3 dyscyplin: ujeżdżenia, skoków i krosu.  Konkursy rozgrywane są przez trzy dni, w różnych kategoriach wiekowych i różnych klasach.  Filip i jego klacz Cormintta wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii juniorów,  rozgrywanej w ramach klasy P. Jeździectwo jest  sportem wymagającym dużego poświęcenia czasu, na co dzień uczeń otrzymuje wsparcie od wychowawczyni dr. Katarzyny Igielskiej oraz nauczyciela przedmiotów zawodowych dr. Andrzeja Potaczka.  Dodatkowo koledzy i koleżanki z klasy trzymają kciuki za każdy start. Z pewnością, uczeń nie mógł wymarzyć sobie lepszego zakończenia sezonu WKKW. 

Gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów!


 tekst alternatywny tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny

 W dniach 1 – 3 czerwiec 2017r. odbyła się czterdziesta pierwsza edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach (woj. Lubelskie). W 11 blokach tematycznych tematycznych wystartowało 238 uczniów przybyłych z całej Polski. Poszczególne zadania teoretyczne i praktyczne oceniali pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W finale centralnym Naszą szkołę w bloku produkcja zwierzęca reprezentował Krystian Marszałek, uczeń klasy III technikum weterynaryjnego.  Uzyskał on tytuł finalisty,  co daje mu uprawnienia wstępu bez egzaminu na wskazane uczelnie wyższe oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Celem konkursu wiedzy jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań poszczególnymi blokami oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej i żywieniowej, a także umożliwienie najlepszym kontynuowania nauki na wyższej uczelni.

 

 Za przygotowanie merytoryczne do Olimpiady była odpowiedzialna nauczycielka przedmiotów zawodowych Pani dr inż. Katarzyna Igielska

12 października 2016r. w jesiennej aurze  Stajni  Gostar w Jeleniej Górze-Goduszyn odbył się szkolny piknik „Hubertus”. Uczniowie  klas Technikum  Weterynaryjnego zaprezentowali swoje umiejętności jeździeckie w ujeżdżeniu.


Krystan Marszałek  
zajął  V miejsce na etapie okręgowym XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu.

Technikum Weterynaryjne w Rankingu Perspektywy 2016 w kategorii najlepsze technika zostało sklasyfikowane na 192 miejscu w Polsce i przyznano tytuł Srebrnej Szkoły.

 

FOTOTECHNIK