ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

W dniu10 listopada 2016 młodzież z klasy IIL i ILB Technikum Logistycznego pod opieką nauczycieli  E. Gawlik –Jakubiak i D.Rataja  odwiedziła lotnisko „ Ławica”  w Poznaniu.

Program wycieczki został przygotowany przez pracowników lotniska w ramach  projektu edukacyjnego „ Poznaj Ławicę.”

Dnia  4 października 2016 r. o godz. 11.00 rozpoczęła się kolejna edycja (etap szkolny) Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Logistyczna w Poznaniu. Udział  44 uczniów z naszej szkoły z klas 2,2, 4, technikum logistycznego.

Życzymy samych sukcesów i zakwalifikowania się do etapu okręgowego.

 

 

 

Dnia 3 kwietnia, w niedzielę, pojechaliśmy do Niemiec do miasta Lipsk na miesięczne praktyki zawodowe. Już następnego dnia w poniedziałek zwiedziliśmy część miasta, a we wtorek zostaliśmy odprowadzeni do miejsc, w których odbywaliśmy praktyki. Od środy zaczęliśmy pracę, a w niedzielę dokończyliśmy zwiedzanie miasta podczas zabawy w podchody razem z grupą praktykantów ze Strzelina.

Podczas naszego pobytu w Niemczech zwiedziliśmy i zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc, m.in.: ogród zoologiczny, Pomnik Bitwy Narodów, gdzie weszliśmy na punkt widokowy, czy muzeum historii Niemiec. Mieliśmy również zorganizowane wyjście na łódki i kręgle, gdzie wszyscy świetnie się bawili.

30 kwietnia zadowoleni z praktyk i pobytu w Lipsku, szczęśliwi i trochę stęsknieni wróciliśmy do Polski.

Magdalena Słabicka zajęła 50 miejsce i uzyskałał tytuł - finalistki w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej w Poznaniu (2016r.)

 

 

Dnia 3 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.00 wyjechała następna grupa uczniów Technikum Logistycznego na staż zagraniczny do LIpska. W terminie od 14.02.2016-12.03.2016 w Lipsku przebywało 30 uczniów klas 3LA,3LB, gdzie odbywali obowiązkowe praktyki. Obecnie w Lipsku przebywa 30 uczniów klasy 2L i 3LB, także na obowiązkowych praktykach w zagranicznych przedsiębiorstwach. Oprócz nauki i doskonalenia języka branżowego, młodzi ludzie zwiedzają miasto Lipsk, spotykaja się z innymi stażystami z Polski (np. ze Strzegomia), bawią się i uczą samodzielności. Uczniowie wracają do Bolesławca 30 kwietnia 2016 r.

Projekt jest realizowany w ramach projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilności kadry kształcenia zawodowego oraz w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

 

FOTOTECHNIK