W dniu 25.05.2016 klasa 2 FH (HANDLOWCY) ZSHiU pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych M. Tambur odbyła wycieczkę przedmiotową do Bolesławieckiej Galerii CITY CENTER .

Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi metodami podnoszenia efektywności sprzedaży, i z optymalizację przestrzeni sprzedażowej oraz z nowoczesnymi sposobami eksponowania i układnie towarów w sklepach takich jak: BIG STAR , MOHITO.

W dniu 23.05.2016 handlowcy z klasy pierwszej technikum pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych M.Tambur odbylii wycieczkę przedmiotową do SKLEPU FABRYCZNEGO „MANUFAKTURA”, w celu zapoznania się z unikatowym asortymentem towarowym ceramiki bolesławieckiej oraz z rozplanowaniem wnętrza sklepu fabrycznego.

Dowiedzieliśmy się także,jak wynika z kart historii,że już w 1380r. w Bolesławcu zajmowano się ceramiką. Korzystne położenie geograficzne oraz wyjątkowe zasoby surowcowe sprawiły, że to właśnie ta gałąź gospodarki stała się siłą napędzającą rozwój NASZEGO MIASTA.

Bolesławiecka ceramika „POLISH POTTERY” to wizytówka naszego miasta i gości ona na stołach miłośników ręcznie tworzonych naczyń na całym świecie. Tradycyjne technologie unikatowe formy a przede wszystkim wyjątkowe wzory zdobień cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Na naszym terenie jest wiele takich zakładów ceramicznych, my odwiedziliśmy tylko jeden z nich.

 

Dnia 19.05.2016  handlowcy z klasy pierwszej technikum pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych M.Tambur odbyli wycieczkę przedmiotową do Firmy „Bemar” - Złotego Partnera firmy ELZAB. Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi urządzeniami technicznymi stosowanymi w handlu tj. różnorodnymi kasami, drukarkami fiskalnymi, czytnikami kodów kreskowych, kolektorami danych, które skracają pracę przy inwentaryzacji. 

W dniu wczorajszym tj. 16 marca 2015 roku w CKZiU w Legnicy odbył‚ się™ finał‚ wojewódzki Konkursu na Najlepszych Uczniów w Zawodzie Technik Handlowiec. Nasza Drużyna  z klasy II technikum handlowego,  w skł‚adzie Katarzyna Hofman, Agnieszka Szast i Michał‚ Bojeczko zaj곂a II miejsce w województwie.

Serdecznie gratulujemy!

17 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze został przeprowadzony etap regionalny Konkursu dla Najlepszych Uczniów w Zawodzie Technik Handlowiec.

Nasza drużyna w składzie Katarzyna Hofman, Agnieszka Szast i Michał Bojeczko zajęli pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się™ 16 marca w CKZiU w Legnicy. Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.

W tym samym czasie, nasza szkoła organizowała etap regionalny tego konkursu dla regionu wałbrzyskiego, zapraszamy do naszej galerii.

 

FOTOTECHNIK