Nikt nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej, dlatego 22 stycznia 2019 roku  młodzież Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wysłuchała wykładu przygotowanego przez pana  dr inż. Macieja  Gwoździewicza, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej, na temat- „Bezpieczeństwo elektryczne, czyli jak korzystać z prądu i się nie zabić”.

     Ten popularnonaukowy wykład rozpoczął się analizą wypadków związanych z porażeniem prądem elektrycznym, następnie wyjaśnione zostały przyczyny tych wypadków wraz z potencjalnymi zagrożeniami związanymi   z użytkowaniem urządzeń elektrycznych codziennego użytku jak gniazdka i wtyczki elektryczne, przedłużacze czy oprawy świetlne. Nasz gość przedstawił również wiele rad, które ułatwiają mądre korzystanie z energii elektrycznej.  

     Uczniowi chętnie zadawali pytania prelegentowi i rozwiewali swoje wątpliwości  dotyczące zużycia prądu. Zrozumieli, że temat jest ważny, ponieważ dotyczy każdej chwili naszego życia.

 tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny 

 

FOTOTECHNIK