Po 123 latach zaborów nasz Ojczyzna odzyskał niepodległość. Tegoroczna rocznica była szczególna. Równo sto lat temu Polska powróciła na mapę Europy.

     9 listopada włączyliśmy się w obchody Święta Narodowego. Widowiskiem historycznym pt.: „ W służbie Orła Białego” chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, dzięki którym jesteśmy Polakami, możemy cieszyć się wolnością, własnym, suwerennym państwem. Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Była to odpowiedź na apel Ministra Edukacji Narodowej, włączyliśmy się w akcję „ Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

     Uczniowie występujący w przedstawieniu poprowadzili nas przez wieki naszej historii. Pokazali jakiej Polski chcieli nasi przodkowie, o jakiej śnili i za jaką ginęli, od księcia Mieszka I po lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku.

     Młode pokolenie musi pamiętać, że nasi przodkowie za wolność, która dzisiaj nas nic nie kosztuje, płacili najwyższą cenę. To widowisko było hołdem tym wszystkim, którzy polegli w imię wolnej Polski.    

 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
 tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
     tekst alternatywny  tekst alternatywny  

 

  Apel przygotowała nauczycielka historii Justyna Janczewska i dr Andrzej Potaczek

 

 

FOTOTECHNIK