Wyjątkową lekcję przeprowadziła 10 maja 2018 roku dr Katarzyna Igielska, nauczycielka Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, która - jako jedyna na Dolnym Śląsku - posiada międzynarodowy certyfikat „Pierwszej pomocy i prewencji weterynaryjnej psów i kotów”. Zajęcia w klasie drugiej technikum weterynarii, których tematem było „Udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych” odbyły się z wykorzystaniem fantomu psa oraz przyprowadzonych na tę okoliczność zwierząt.  Aby skutecznie nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, konieczny jest fantom, dzięki któremu można przećwiczyć sekwencje działań, które należy wykonać dla ratowania życia lub zdrowia w nagłych wypadkach . Fantom psa został specjalnie sprowadzony do ZSHiU ze Stanów Zjednoczonych, gdyż niedostępny jest na polskim rynku. Dzięki temu zakupowi poszerzyła się baza profesjonalnych urządzeń,  w które wyposażone zostało technikum weterynarii, mamy już m.in. najnowsze USG. Podczas lekcji została przeprowadzona akcja resuscytacji  krążeniowo-oddechowej, a  praktyka  na nowo zakupionym sprzęcie nauczyła młodzież  skutecznie ratować, poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych  zwierzęta. Lekcja była zapowiedzią cyklu zajęć z pierwszej pomocy, to bardzo ważne dla przyszłych techników weterynarii. Prawidłowa reanimacja, to wiedza, która pozwala  skutecznie pomóc naszym czworonogom.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK