Laura Mól, uczennica drugiej klasy technikum weterynarii  Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu, zdobyła III miejsce w etapie okręgowym i zakwalifikowała się do finału  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, której  głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, a jednym ze  współorganizatorów Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa  i Rozwoju Wsi. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie  wiedzy rolniczej. Olimpiada odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Na etapie szkolnym udział wzięło 20.000 uczniów, z około 360 szkół z całej Polski.  Do etapu okręgowego wyłoniono 1500 uczniów, a do etapu centralnego przeszło 220 uczestników.  Uczniowie z całej Polski zmierzyli się z zadaniami w formie pisemnej oraz praktycznej dotyczącymi m. in. produkcji zwierzęcej i weterynarii. Laura Mól wzięła udział w bloku dotyczącym produkcji zwierzęcej. Opiekunem merytorycznym była pani dr Katarzyna  Igielska,.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK