27 marca bieżącego roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych,  na zaproszenie nauczycielki - bibliotekarki  Aldony Wilas gościła pisarka, Pani Agnieszka Gil. Autorka wydała kilka poczytnych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2008 ukazał się jej „Dziki szczaw" – powieść o nastoletniej miłości dziewczyny z miasta i chłopaka ze wsi, a w 2012 „Herbata z jaśminem" , w której autorka  na tle swego ukochanego Wrocławia przedstawia nastolatki borykające się z codziennością.

    W 2017 roku wyszła jej pierwsza powieść dla dorosłych „Układ nerwowy”, podejmująca temat współuzależnienia alkoholowego. Oprócz tego, Agnieszka Gil prowadzi też blog, który nie jest typowym blogiem literackim, ale miejscem, w którym zajmuje się szeroko pojętą promocją czytelnictwa. W ramach tych działań organizuje spotkania dla najmłodszych odbywające się w bibliotekach  zwane GILgotkami.  Te zajęcia pisarka lubi najbardziej. 

   W 2018 roku po raz trzeci została nominowana do nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. W spotkaniu z pisarką uczestniczyli uczniowie z ZSHiU oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr2  wraz z opiekunami. Wszystkim bardzo podobała się impreza. Wychowankowie podkreślali, że obcowanie z twórcą jest bardzo interesujące i inspirujące.

 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  
 tekst alternatywny tekst alternatywny   tekst alternatywny   tekst alternatywny  

(źródło: boleslawiec.tv)

 

FOTOTECHNIK