W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu 5 marca młodzież wysłuchała wykładu na temat: „Racjonalnego zużycia energii w gospodarstwie domowym”, który poprowadził dr inż. Maciej Gwoździewicz z Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Prelegent przedstawił  aspekty związane z racjonalnym użytkowaniem urządzeń elektrycznych, oświetlenia oraz sprzętu grzejnego. Poza tym, wykładowca poruszył problem pojazdów samochodowych z napędem elektrycznym. Uczniowie mogli indywidualnie zadawać pytania i rozwiać swoje wątpliwości, dotyczące problemu zużycia energii.  Na wykładzie obecny był także redaktor Paweł Sasiela z portalu dolny-slask24h.pl oraz Andrzej Janiec przewodniczący koła regionalnego stowarzyszenia KoLiber.  To ważne spotkanie zostało entuzjastycznie przyjęte przez młodzież naszej szkoły.

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK