15 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu rozpoczął się cykl szkoleń i zajęć praktycznych dla uczniów szkół podstawowych z  zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem projektu jest kształcenie umiejętności niesienia pomocy poszkodowanym w rożnych wypadkach oraz podnoszenie świadomości, że od tej wiedzy często zależy ludzkie życie. W pierwszym szkoleniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr3 w Bolesławcu. Pod kierunkiem pani Renaty Świecy, nauczycielki edukacji dla bezpieczeństwa, dowiedzieli się o najważniejszych działaniach, jakie musi  podjąć człowiek, chcąc ratować życie poszkodowanemu.

   Projekt „Uczymy się bezpiecznie żyć” ma charakter cykliczny, a  ZSHiU zaprasza wszystkich chętnych na kolejne zajęcia. Terminy szkoleń  do uzgodnienia z organizatorką.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny  

 

FOTOTECHNIK