Dnia 16 listopada uczniowie klasy 2W w ramach przedmiotów zawodowych odbyli wycieczkę do "Fermy Bydła Mlecznego PHR Tulce" (Poznańska Hodowla Roślin w Tulcach), gdzie mogli obejrzeć jak wygląda duża ferma mleczna. Zapoznali się z rodzajami bydła, żywieniem krów mlecznych oraz odchowem cieląt. W halach udojowych mieli możliwość obejrzenia aparatów służących do doju krów.

    Następnym przystankiem była Stadnina Koni Kobylniki zajmująca się hodowlą Stada Zachowawczego Konika Polskiego. Głównym hodowcą stada jest dr Katarzyna Igielska. Pani Kasia zapoznała uczniów ze specyfiką rasy oraz zasadami jej hodowli. Dużą atrakcją była prezentacja ogiera rozpłodowego Mod. Oba te obiekty położone są w pobliżu miejscowości Kościan.

    Ostatnim punktem wycieczki była Stadnina Koni w Pępowie. Historia tej stadniny sięga XVII wieku. Funkcje hodowcy pełni Pan Błażej Czajka, który oprowadził uczniów po stajniach oraz zabytkowej powozowni. Uwagę przykuły nie tylko piękne konie ras: SP (Polski Koń Szlachetny Półkrwi) i Wielkopolskiej, ale również niespotykane dzisiaj bryczki i powozy. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób odchowywane są konie sportowe.

 

 tekst alternatywny tekst alternatywny     tekst alternatywny  tekst alternatywny  tekst alternatywny
  tekst alternatywny    tekst alternatywny  

Opracowała: Bianka Słabicka 2W

 

FOTOTECHNIK