Dbając o bezpieczeństwo młodzieży, która w tym roku rozpoczęła naukę w naszej szkole, zostały zorganizowane przez pedagoga szkolnego spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Młodszy aspirant Adrian Jakubowicz, pełniący funkcję dzielnicowego, spotkał się z uczniami klas pierwszych w ramach cyklu „Ja wobec prawa”.

     Intencją takich spotkań jest przybliżenie nastolatkom, w sposób czytelny, zasad prawa, które w szczególności dotyczą młodych ludzi. Sporo uwagi policjant poświęcił tematyce narkotyków i zagrożeń z nimi związanych. Duża liczba pytań do prowadzącego świadczyła o zainteresowaniu i świadomości młodzieży.

     Miejmy nadzieję, że po tych pouczających spotkaniach żaden z naszych uczniów nie przekona się na własnej skórze, że „nieznajomość prawa szkodzi”.


 

 

FOTOTECHNIK